SZISZKI-pentaton
2018-10-01 - Új értékrendet fogalmaztak meg a százhalombattai Széchenyi szakgimnázium és gimnázium tanárai a Nemzeti Alaptanterv megújítása kapcsán. Ezt mutatta be "SZISZKI-pentatonként", öt hangra épített hitvallásként Málnási-Szász Myrtill igazgató az idei Széchényi Napok díjátadó ünnepségén, szeptember 28-án. A közösen megfogalmazott és elfogadott erények és célok felsorolását az esszel, vagyis a "mindent megalapozó" szeretettel kezdte.
A rendezvényen megjelentek a fenntartó Érdi Szakképzési Centrum, a partnerintézmények és a Szülői Munkaközösség képviselői, valamint Nádasy István, az Olajipari Műszaki Nyugdíjasok Egyesületének leköszönt elnöke, aki negyedik alkalommal adta át a szervezet ösztöndíját – ezúttal Antal Márknak. Az OMNYE 2015-ben kötött együttműködési megállapodást az iskolával, aminek értelmében minden évben megjutalmaz egy kiemelkedően teljesítő gépésztanulót.

Az ünnepség keretében átadták a Hitel Díjakat azoknak a tavalyi végzősöknek, akik kiemelkedő tanulmányi eredménnyel, jó magatartással, közösségi szerepvállalással mutattak példát diáktársaiknak. Sokan közülük az ország legjobb egyetemein, főiskoláin tanulnak jelenleg. Különdíjat kapott a tavalyi 12. e osztály, amely tanulmányi átlagával, nyelvvizsga- és versenyeredményeivel, valamint közösségi aktivitásával is kitűnt. Tagjai egyebek mellett jótékonysági süteményárusítást szerveztek, hogy mindegyikük részt vehessen egy ausztriai kiránduláson.

Az igazgatónő a Hírtükörnek nyilatkozva is hangsúlyozta, mennyire fontosnak tartják kollégáival a diákok szemléletformálását, szociális érzékenyítését. A 9-10-esek például minden évben ajándékokat visznek az érdi Móra iskola fogyatékkal élő tanulóinak. Legutóbb a városban élő mozgáskorlátozott tanárnőnek, Bedegi Krisztinának gyűjtöttek 53 ezer forintot sütivásárból, és jelenleg is gyűjtenek egy fővárosi gyermekotthon javára.

A legeredményesebb diákok elismerése mellett Széchenyi-plakettet vett át Cserháti Csongorné, a Szülői Munkaközösség elnöke, jubileumi jutalmat, főigazgatói, illetve miniszteri elismerő oklevelet kapott számos oktató, és első alkalommal adták át a "SZISZKI tehetsége" okleveleket azoknak a tanulóknak, akik az előző tanévben sport-, művészeti, illetve tanulmányi versenyeken öregbítették az iskola hírnevét. A díjazottakat az ünnepség után fogadáson is vendégül látta az intézmény.

Az ünnepség keretében a kilencedikesek megkoszorúzták a névadó domborművét, és róla szólt a diákszínpad műsora is. Lelkes tapsot kapott Szabó-Bisztricsányi Beatrix, aki egyik tanítványával,  Godena Annával, valamint kollégájával, Péter András tanár úrral adott elő zeneszámokat.

A Széchenyi Napok már szeptember 27-én megkezdődtek a SZISZKI-ben. A program hagyományosan tanulmányi és sportversenyekkel, valamint bemutatókkal indult, majd diákparlamenttel folytatódott. Ezen egyebek mellett elhangzott, hogy a fenntartó szakminisztérium még a tél beállta előtt felújíttatja a tetőt, így végre megszűnnek azok a beázások, amelyek szinte a kezdetektől keserítik az intézménybe járók életét. A sulinapok színes programokkal – családi főzéssel, tökfaragással, karaokéval, hangszerbemutatóval, mesecímdal-felismeréssel és gólyaavatással - zárultak szeptember 29-én.