Új csapatban - teljes gázzal előre!
2018-08-21 - A KSM Schumacher Racing Teamhez szerződött a százhalombattai gokartversenyző, Kovács Zsombor augusztus elején. Új feladatai azonnal Németországba szólították, emiatt édesapját, menedzserét, Kovács Tibort értük el.
Ralf Schumacher csapata a legutóbbi németországi versenyén, a Német Gokart Bajnokság kerpeni fordulóján figyelt fel Zsomborra augusztus első hétvégéjén. Mindazok ellenére, hogy a hétvége nem úgy sikerült, ahogyan szerették volna, és amire Zsombor valójában képes. Bizakodók voltak, hiszen a gyorsaság végig megvolt: a méréseken szinte mindig az első háromban teljesített Zsombor. Motorproblémáik adódtak, emiatt a jó szabadedzéseket követően az időmérőben a nyolcadik helyen végzett. Az első selejtező jól sikerült, a harmadik helyen zárta. A második selejtező azonban a vártnál rövidebbre sikerült. Hárman fordultak az egyik kanyarban, amikor a negyedik versenyző fék nélkül hajtott nekik. Zsombort autójával a falnak lökték, "harmincnégy pilóta kerülte ki a pályán, végül fel kellett adnia a versenyt." Emiatt másnap a 22. helyről várta a folytatást. Az első futamban a 13. helyre sikerült felküzdenie magát. A másodikban azonban nem működött a fékje, ütközött és a tizenhetedik helyen fejezte be a döntőt. "Összességében csalódottak voltunk, mert jóval több volt a hétvégében, mint amit a végeredmény mutat."

Mindezek ellenére felfigyelt a battai sportolóra a KSM Schumacher Racing Team, és felvették vele a kapcsolatot. Elsősorban anyagi kérdésekről kellett egyeztetniük, de tekintettel a fiatal versenyző tehetségére, visszautasíthatatlan ajánlatot tettek. Zsombor már át is igazolt a győri KMS-től és Kerpenbe utazott augusztus 17-én, hogy azt a Ralf Schumacher vázat tesztelje új csapatával, amellyel a jövőben versenyezni fog.

Meghívást kapott a IX. Ercsi Autó-motor Show-ra is, amelyen gokartbemutatót tartott az ercsi Duna-parton augusztus 20-án. Édesapja hozzátette: remélik, hogy hamarosan Százhalombattán is megmutathatja sokak által jól ismert, bravúros tudását egy hasonló show keretében.