Judo - Az EB-re és a VB-re is utazhat Rajkai Robi
2018-07-30 - Sikerrel zárta a junior válogatóversenyek utolsó állomását, a berlini judo Európa Kupát a Százhalombattai Városi Ifjúsági SE korosztályos válogatott versenyzője, Rajkai Róbert.
A sporteseményen 38 ország mintegy 600 versenyzője vett részt. Robi 81 kilogrammos súlycsoportjában negyvennyolcan indultak. Ő négy győzelemmel került a döntőbe, ahol minimális különbséggel alul maradt grúz ellenfelével szemben és a második helyen végzett. Túlteljesítve az előzetesen tervezett pontszámot, jogosult a junior EB-, illetve VB-részvételre. Eredményei alapján a világranglistán az előkelő harmadik, az európai rangsorban pedig második helyen áll. Berlinben edzőtáborozik, majd a budapesti Grand Prix-n vesz részt, amelyre 91 ország legjobb felnőtt versenyzői, olimpiai, világ- és Európa-bajnokok is neveztek. A sporteseményt a Papp László Sportarénában tartják augusztus 10-12-én – tájékoztatott Sarkadi János szakmai vezető.