EB-ezüst és további érmek
2018-07-09 - Az összes hátszámban rajthoz állt, nagyszerűen szerepelt és a dobogóra is állhatott Ilyés Laura Vanda, a Százhalombattai VUK SE úszója élete harmadik, egyben utolsó ifjúsági Európa-bajnokságán, amelyet Helsinkiben rendeztek július 4-8-án.
Ilyés Laura Vanda 200 méter háton ezüstérmet szerzett, 100 háton negyedik helyezést ért el és ötödik helyen végzett a 4x100 méteres vegyesváltóban a magyar csapat színeiben. "Hihetetlen boldog vagyok, hogy dobogóra állhattam. Hiába voltam már a közelében, a döntő valahogy sosem sikerült eddig. Végre megcsináltam!" – számolt be a tizenhat éves sportoló, aki jelenleg rövid, jól megérdemelt pihenő időszakát tölti.

A MÚSZ eheti elnökségi ülésén döntenek az augusztusi felnőtt Európa-bajnokságon való részvételéről, illetve az októberben, Buenos Aires-ben megrendezésre kerülő Ifjúsági Olimpiai kerettagságáról. (Fotó: Pass Ferenc)