Újabb triatlonsikerek
2018-05-29 - Továbbra is keményen tolja a VUK triatlonszakosztályának szekerét Soós Dorka és Arany Gitta. Nagyon eredményesen kezdték a versenyszezont.
Dorka megnyerte az 1500 méteres síkfutást az atlétikadiákolimpia Pest megyei döntőjén május 8-án Tápiószecsőn, majd sok-sok esélyes vetélytárssal küzdve harmadik helyet szerzett a május 20-i Tiszatriatlonon, Tiszaújvárosban. A szezon első tényleges triatlon - azaz futásból, úszásból és kerékpározásból álló – megméretésén taktikailag és technikailag is kivételesen versenyzett, teljesítette saját és edzői elvárásait is.

Arany Gitta Balatonkenesén a féltávú országos bajnokságon indult május 25-én. Nagy tervekkel és hatalmas elvárásokkal vágott neki a távnak és fantasztikus sikert ért el. Győzelmet aratott a 30-34 év közötti nők között, ezzel újra magyar bajnok lett. Az abszolút versenyben nemzetközileg is előkelő helyeken jegyzett sportolók mögött, negyedikként ért célba.

"Így tovább, csajok! Így tovább, VUK Triatlon!" – kommentálta az eredményeket Kelemen Viktor szakosztályvezető.