A város krónikása
2018-05-23 - Szép Istvánnak, a Hamvas Béla Városi Könyvtár munkatársának, a Hangtár létrehozójának és vezetőjének ültettek emlékfát a kollégák, barátok és ismerősök május 16-án az intézmény mögötti zöld területen.
A megemlékezés a József Rozsnyai Júlia által szavalt verssel kezdődött, majd Szalai Gáborné, a könyvtár nyugalmazott igazgatója mondott búcsúbeszédet, aki a leghosszabb ideig dogozott együtt az elhunyttal munkahelyi vezetőként.

Szép István 1955-ben született Nagykanizsán. 1973-ban költözött Százhalombattára és a Dunai Kőolajipari Vállalatnál helyezkedett el vegyészként. A zene iránti rajongása hamar egy zeneszerető bázist vont köré. A DKV egyik munkásszállásán Magnós klubot hozott létre, amely sok helyi zenész számára jelentett ugródeszkát. 1983-tól a Barátság Művelődési Központ népművelőjeként a fiatalok zenei próbálkozásait segítette.
Mindemellett folyton fényképezett, hangfelvételeket készített, cikkeket írt, mindent dokumentált, rögzített. Tulajdonképpen a város kulturális életének krónikása volt. 1992-től a Városi Könyvtár zenei részlegén dolgozott. Példa nélküli adatbázist hozott létre, amelynek kezelését haláláig végezte.

Zenésztársai nevében is búcsúzott tőle Lévai Hangyássy László, a Sing Sing együttes alapító tagja, a Zorall basszusgitárosa. Elmesélte első találkozásukat, amikor a ’80-as évek elején próbatermet keresve betévedt a Hága László úti Magnós Klubba.  Az ott látottak lenyűgözték. Szép István nyitotta ki számára a zenei világot. Ő volt, aki első szárnypróbálgatásaikat támogatta, próbalehetőséget biztosított, tehetségkutató versenyekre nevezte be és kísérte el őket. Az első Sing Sing fotókat is ő készítette. Rendkívül nagy zenei anyagot gyűjtött össze az elmúlt negyven év alatt. Hangya azt mondta, reméli, hogy ismerősei, barátai minden évben találkozni fognak a hangtáros emlékére ültetett, növekvő fa alatt.

A megemlékezések után a búcsúzók megtekinthették Szép István "birodalmát", a Hangtárat, ahol rengeteg emlék tört felszínre a jelenlévőkben.

Szép István óriási gyűjteményének munkaköréhez kapcsolódó része a könyvtár, másik része a családja kezelésében marad.