Kézilabda NB I/B - Nem sikerült a győzelem az utolsó fordulóban
2018-05-16 - A Vecsés csapata ellen akkor sem könnyű a játék, ha az együttes már biztos bajnoki címmel érkezik Százhalombattára. A gyors, technikás, kiegyensúlyozott vendégalakulat, hazai pályán is megnehezítette az SZKE dolgát (2017.12.17., Vecsés-Százhalombatta 37-27). Senki nem várt egyszerű mérkőzést, sokgólos, parázs meccsre volt kilátás. Százhalombattai KE – Vecsés SE Él-Team 30-32 (14-16), május 12. (szombat), 18 óra, Városi Szabadidő Központ, Százhalombatta – 120 néző.
SZKE: Pásztor I., Róth Á., Kurán G. (kapusok), Tarjányi D., Rádler Cs., Hanák A. 2, Keresztes L., Soproni I. 6, Gyurcsovics E., dr. Soproni B. 6, Kónya B. 2, Kővári B., Nikolicza R. 1, Félegyházi Zs. 8, Gyurcsovics Á. 1, Mogyorósi T. 4. Edző: Molnár József, Horváth Zsolt

Az első játékrészben jól tartotta magát a Batta. Hat perc elteltével, Mogyorósi Tamás hétméteresét követően, 3-2-es battai vezetés állt az eredményjelzőn, ám a félidő végéig ez volt az utolsó alkalom, amikor az SZKE tudhatta magánál az előnyt. Innentől kezdve a kis gólkülönbség, vagy a döntetlen eredmény megtartása volt a cél. A tizenhetedik percben sikerült is az egyenlítés, Hanák András révén (8-8). A huszadik percig, gólváltást követően, még döntetlen maradt az állás (10-10), de ezután három vecsési gól maradt válasz nélkül (10-13). Szépíteni még sikerült, ám így is kétgólos vendégelőnnyel mentek szünetre a csapatok (14-16).

A második félidő vendéggóllal indult (14-17). Az SZKE próbált felzárkózni, amelynek eredményeként, egy Kónya Balázs, Félegyházi Zsolt, dr. Soproni Balázs sorozat után ismét egalizált (20-20). Tartotta magát egészen a negyvenötödik percig, amikor újabb, válasz nélkül maradt vecsési sorozat érkezett (23-26). Megnőtt a gólkülönbség, így annak csökkentése került előtérbe. Sokadik feltámadás volt ez az SZKE számára, ekkor jött ki igazán a két csapat közti különbség. Azonban a Batta nem adta fel, és egy utolsó rohamra indult. Soproni István, Félegyházi Zsolt és Hanák András gólja után, az ötvenharmadik percben, újra döntetlen állt az eredményjelzőn (27-27). A fáradtságnak és néhány kihagyott helyzetnek köszönhetően azonban a Vecsés ismét kétgólos vezetést szerzett az utolsó négy percre, amelyet az SZKE már nem tudott ledolgozni (30-32). Szurkolóinak köszöni az egész szezonban tapasztalt kitartó támogatást! (Forrás: szazhalombattaike.hu – Fotó: Medgyesi Milán)