Aranyat ért Arany Gitta
2018-05-08 - Arany Gittának (képünkön balra) köszönhetően megszerezte első egyéni felnőtt magyar bajnoki címét a Százhalombattai VUK SE triatlon szakosztálya a duatlon országos bajnokságon, Balatonbogláron május 5-én. A profi sportoló idén tért vissza az élmezőnybe Csomor Erika irányításával. A felnőtt női 3-as kategóriában győzött, míg az abszolút versenyben a magyar elit nagy részét maga mögé utasítva második lett.
Ideális körülmények, megfelelő felkészültség, kellő harcikedv jellemezte a VUK-alakulatot. Minden adott volt a sikeres szerepléshez – mondta el Kelemen Viktor szakosztályvezető.

Az esélyesség terhével állt rajthoz Soós Dorka, aki éretten, nyugodtan és taktikusan versenyzett, de ezúttal akadt ellenfele, akinek jobban jött ki a lépés. Dorka számára a második helyezés is nagy siker, teljes elégedettséggel állt fel a dobogóra. Titz Enikővel és Boros Bogival kiegészülve csapatban 6. helyet szerzett.

Soós Elek a szenior 2-ben újra keményen vitézkedve 4. lett - megőrizve előkelő helyét a duatlonranglistán.

További eredmények: Karner Márton 41., Értekes Boti 63., Czibere Hanna 28., Hamerli Luca 41., Hamerli Csenge 27., Kovács Villő 47., Fehér Bernadett 59., dr. Barabás Katalin 6.