Kézilabda NB I/B - Küzdelmes mérkőzés, megérdemelt két pont
2018-04-25 - Kemény mérkőzést hozott a 22. forduló a Százhalombattai KE számára. Az olykor kétes bírói döntésekkel tarkított meccsen az SZKE megérdemeltem gyűjtötte be a győzelemért járó két pontot. Százhalombattai KE – Szigetszentmiklósi KSK 26-25 (14-16) április 14. Városi Szabadidő Központ, 150 néző.
SZKE: Pásztor I., Róth Á., Kurán G. (kapusok), Tarjányi D., Rádler Cs., Gyurcsovics E., Hanák András 1, Bálint P., Soproni I. 5, dr. Soproni Balázs 1, Kónya B. 4, Kővári B., Nikolicza R., Mogyorósi T. 7, Gyurcsovics Á., Félegyházi Zs. 8. Edző: Molnár József.
 Az első három perc gól nélkül telt, nem igazán találta a helyét egyik csapat sem. A csendet a Szigetszentmiklós szakította meg, ám ezután egy perc alatt két gólt is szerzett az SZKE (2-1). Először Kónya Balázs talált be, majd Félegyházi Zsolt dobott egy egészpályás gólt a Szigetszentmiklós üres kapujába. Ekkor kicsit megtorpant a Batta, három vendégtalálat maradt válasz nélkül (2-4). Mogyorósi Tamás és Kónya Balázs gólja kellett az egyenlítéshez (4-4). Gólváltás következett. A tizennegyedik percben Soproni István egy Kónya Balázs által kiharcolt hétméterest értékesített, így lett ismét döntetlen az állás (6-6). Három szigetszentmiklósi (6-9), majd három battai találat következett. Ismét Soproni István egalizált, újra büntetővel, ami egy Gyurcsovics Árpád elleni szabálytalanság miatt járt (9-9). Két vendég-, két hazai, majd újabb két vendéggól született, ezzel a huszonnegyedik percben 11-13 állt az eredményjelzőn. Az első félidő végéig gólváltás következett, 3-3 találatot jegyzett mindkét csapat (14-16).
A második játékrész is vendéggóllal indult (14-17), de ezután, négy perc alatt négy battai találat érkezett, amellyel az SZKE megfordította a meccset (18-17). A Szigetszentmiklós egyenlített (18-18), ám a Félegyházi Zsolt által kiharcolt hétméterest Soproni István bedobta, így ismét vezetett a Batta (19-18). Három vendéggólra három hazai találat volt a válasz (22-21). A negyvenhetedik percben egalizált a Szigetszentmiklós (22-22), majd gólváltás következett. Az ötvennegyedik percig ez működött is (25-24), de ekkor hétméterest hibáztak a vendégek, nem sikerült az újabb egyenlítés. Ezt kihasználta az SZKE, és Mogyorósi Tamás révén 26-24-re módosult az eredmény. A hátralévő időbe egy szépítő találat, illetve egy kihagyott Soproni István büntető is belefért (26-25). A döntetlentől azonban Pásztor István mentette meg a csapatot, aki az utolsó másodpercekben is bravúrral hárított.

Fordulatos, nehéz mérkőzésen van túl az SZKE, amin a bírói döntések miatt olykor percekig álló játék sem könnyített. Dicséret a kapusoknak, valamint kiemelendő Félegyházi Zsolt, Mogyorósi Tamás és Soproni István, akik a 26-ból 20 gólt vállaltak. Az egész összeállítás erején felül teljesített, amelyhez a szurkolók lelkes támogatása nagyban hozzájárult.

Balatonfüredi KSE U20 - SZKE 34-25 (21-15) április 22. Az SZKE három mérkőzéssel a bajnokság vége előtt 21 ponttal a 14 csapatos tabella kilencedik helyén áll.

Következő mérkőzés: Százhalombattai KE – Tatai AC április 28. (szombat) 18 óra (Forrás: szazhalombattaike.hu – Fotó: Medgyesi Milán)