Bravúros győzelem a listavezetőnél
2018-04-24 - Taksony – SZLK 1:2, április 22. Ritka szűkös kerettel indultak a battai labdarúgók a Pest megyei 1. osztályú bajnokság jelenlegi éllovasához Taksonyba. Mivel az SZLK meghatározó játékosa, Károlyi Csaba is kiesett, már csak a csodában bízhattak.
A mérkőzés rémálom szerűen kezdődött számukra, a 2. percben egy kiugratást követően Horváth talált a kapujukba. Nem volt mit veszteni, a védekezést feltolva, a hazaiaknak teret nem hagyva okoztak zavart az ellenfélnél. A 28. percben jogosan járt a Battának a büntető egy lerántást követően, amit Móra biztosan értékesített. Mindezt felszabadult játék követte, és a csapatok változatlan eredménnyel vonultak szünetre.

A második félidőben a Taksony folyamatos felívelései nem jártak sikerrel, szemben a battai kontratámadásokkal, amelyek magukban hordozták a gólt. Olyannyira, hogy az 57. percben Pregitzer, a házi gólkirály a hálóba csúsztatta a Móra által elvégzett szabadrúgást. A hátralevő időben az idegessé váló taksonyiak támadásait jól hatástalanította a battai védelem, de ha mégsem, akkor Csik Tibor bravúrral védett.

A forduló legnagyobb meglepetését okozva 3 ponttal térhettek haza az SZLK labdarúgói Taksonyból. A 16 csapatos bajnokság 10. helyén, 26 ponttal már biztosra vehető a bennmaradásuk. "Az akarat és szív felülírta az előjeleket."

Folytatás itthon a Biatorbágy ellen április 28-án. (Fotó és szöveg: Szabó Papírkutya Gábor)