Nagy csata
2018-04-23 - Hét százhalombattai játékos is kerettag volt abban a nemzeti rögbiválogatottban, amely a listavezető Litvániával mérkőzött meg az Európai Nemzetek Kupája első konferenciájának északi csoportjában április 21-én Százhalombattán.
A végig izgalmas, szoros meccs kezdő rúgását Dobai Miklós, a battai rögbicsapat kiválósága, sokszoros válogatott végezte. A játékidő első huszonöt percében a hazaiak vezettek az eddig veretlen litvánok ellen, akik azonban 17-6-ra átvették a vezetést a félidő hajrájában. A második játékrészben a magyar csapat végig a nyomukban volt, és bár az utolsó percekig meg volt a remény, de két kihagyott büntető és a védelem időnkénti megingása eldöntötte a végeredményét: 29-25 Litvánia javára. A magyar válogatottnak már csak egy esélye van, hogy a csoportban maradjon: a következő, ukránok elleni meccset kell megnyernie.

A százhalombattai összecsapás után a Magyar Rögbi Szövetség óriáspezsgővel köszönte meg a visszavonulni készülő Gareth Lloyd walesi születésű játékos tíz éves munkáját. Emellett kifejezetten erre az alkalomra készített érmet kapott minden játékos és stábtag.

A mérkőzés napján nemcsak a nemzeti válogatott játszott a VSZK-ban, hagyomány ugyanis, hogy a fontos meccseket diákolimpiai fordulók előzik meg, hogy a tíz, tizenkettő, tizennégy, tizenhat éves utánpótlásjátékosok is szokják a meccsélményt. Az érdeklődők a székesfehérvári, érdi-battai, szegedi, esztergomi, kecskeméti és a budapesti francia iskola fiatal női és férfi csapatainak játékát is végig izgulhatták 9 órától a centerpályán. (Fotó: Pap Miklós)