Nagyszerűen kezdték a szezont a triatlonosok
2018-04-17 - A VUK SE triatlonszakosztálya számára a megyei úszó diákolimpia volt az év első versenye, amely még bőven az alapozást frissítette fel január 21-én a százhalombattai sportuszodában. Soós Dorka 100 méter gyorsúszásban indult és kiváló egyéni csúccsal nyert.
Tavaszköszöntőként rendezték a Naplás tófutást március 3-án. A tavasz ugyan még váratott magára, de Dorka következő győzelme nem. Karner Márton 2. helyen végzett a korosztályában.

Első helyet szerzett a szakosztály edzője, korábbi profi triatlonista Roman Thürauer a március 7-i váci futóversenyen. Ugyanott Molnár Patrik második helyen végzett.
Öten indultak a VUK SE-ből a március 8-án Ajkán rendezett Országos Duatlon Ranglistaversenyen, amely az utánpótláskorosztály hivatalos szezonnyitója. Hamerli Luca újonc kategóriában, a nála idősebbek között bátor kezdéssel 12. lett, amely komoly eredmény. Nővére, Csenge, valamint Karner Marci már ranglistapontokért szállt harcba gyermekkorcsoportban. Hatodikként, illetve hetedikként végezve előkelő helyen szerepelnek a ranglistán. Soós Dorka megnyerte a serdülő leány kategóriát – méghozzá hihetetlen előnnyel, több mint egy perccel megelőzve az utána célba érkezőt. Édesapja, Elek harmadik lett a szeniorok között. Kellemes meglepetést okozott Barabás Kati, aki élete második versenyén harmadik lett a nyílt futamon. Ő lesz a szakosztály első felnőtt amatőr sportolója, felkészülését Csomor Erika irányítja, várja edzőtársait.

Soós Elek képviselte a VUK triatlonistáit a dunaújvárosi duatlonversenyen március 11-én. Szenior korcsoportban második lett.

Kiváló versenyzéssel, utcahosszal győzött Soós Dorka a március 15-i duatlon idénynyitó versenyen Abonyban. Boros Boglárka 4., Titz Enikő 7. helyet szerzett.  Soós Elek a szeniorok versenyében 2. helyen végzett. Molnár Patrik az ifik között a 4. helyet szerezte meg.

Edzőtáborba vonultak a triatlonosok március végén. Kerékpáros edzéseket végeztek a még nyugodt és csendes Balatonbogláron. Az igencsak csípős idő ellenére eredményesen telt a hét.

Soós Dorka és Karner Márton képviselte az Eötvös iskolát és a szakosztályt az április 5-i mezei futás megyei diákolimpián. Dorka újra fölényes győzelmet aratott, Marci óriási küzdelemben ötödikként ért célba. Mindketten bejutottak az országos döntőbe.

"Az alapozás monoton órái, hetei után nagy reményekkel vágtunk neki a versenyeknek – mondta el kelemen Viktor szakosztályvezető.  A fantasztikus idénykezdet eredményes évet vetít előre, a tavalyi sikerek pedig a városi sportgálán nyertek elismerést. A Héraklész-válogatott Soós Dorka újra a város legjobb utánpótlássportolója lett. Sikere az egész szakosztályé, sporttársaié, edzőié, szüleié, hiszen igazi csapatmunka áll mögötte. Várjuk a csatlakozni kívánó sportolókat 9-től 99 éves korig. Érdeklődni, jelentkezni a 70-411-3828-as számon lehet."