NB I/B férfi kézilabda - Szép teljesítmény
2018-03-19 - Százhalombattai KE – Grundfos Tatabánya KC U20 27-20 (13-9), Városi Szabadidő Központ, (100 néző) március 14.
SZKE: Pásztor I., Róth Á., Kurán G. (kapusok), Tarjányi D., Rádler Cs. 1, Gyurcsovics E., Hanák András 1, Bálint P., Soproni I. 7, dr. Soproni Balázs 5, Kónya B. 3, Kővári B. 1, Nikolicza R., Mogyorósi T. 3, Gyurcsovics Á. 2, Félegyházi Zs. 4. Edző: Molnár József.
Jó iramban kezdte a mérkőzést az SZKE. Öt perc elteltével négy gólt szerzett, míg a vendégek egyet sem (4-0). Próbált felzárkózni a Tatabánya, de a pontatlan lövések, a sikeres battai blokkok, valamint Róth Ádám védései megakadályozták ebben. Időkérés után, két vendéggól és egy hatalmas Félegyházi kapufa következett (4-2). Gólváltás jött (5-3), majd Mogyorósi szerzett labdát, amely után két gyors battai találat született Gyurcsovics Árpád és dr. Soproni Balázs révén (7-3). Tizenhét perc elteltével az állás 10-5 volt. Ekkor kicsit megtorpant az SZKE, négy vendéggólra sem érkezett hazai válasz (10-9). Az első félidőt a Soproni testvérek zárták. Előbb egy Soproni Balázs gól, majd két Soproni István büntető jött. A szünetre így alakult ki a 13-9-es eredmény.

A második játékrész gólváltással indult. Hét perc elteltével 14-11-et mutatott az eredményjelző, majd két Soproni Balázs gól és egy Mogyorósi Tamás találat érkezett, amikre nem jött vendégválasz (17-11). A második félidő felénél 19-15 volt az állás, de négy SZKE gólnak köszönhetően ez hamar megváltozott (23-15). Öt perccel a mérkőzés vége előtt elindult egy gólváltássorozat, amelynek hatására így alakult a végeredmény: 27-20.
Róth Ádám jó védésekkel, a Soproni-testvérek pedig 12 góllal segítették a csapatot. A sérülések és betegségek ellenére szépen teljesített a Batta, mindenkinek jár a dicséret.
Következő mérkőzések: március 24. (szombat) 18 óra: PLER-Budapest - Százhalombattai KE, április 14. (szombat) 18 óra: Százhalombattai KE - Szigetszentmiklósi KSK (Fotó és szöveg: Medgyesi Milán)