Fagyos nyitány, Battai győzelem
2018-03-05 - SZLK – Sülysáp 2 – 0 március 4. - A Pest megyei 1.osztályú bajnokságtól visszalépett Szigetszentmiklós jóvoltából egy héttel később kezdődött a 2.félév a Százhalombattai Labdarúgó Klub számára.
Mivel a hideg és hó miatt a battai pálya alkalmatlanná vált, Martonvásár impozáns műfüves sportkomplexumát vehették igénybe a játékosok. A téli szünetben ketten távoztak, de Farkas Tamással, Schneider Doriánnal és Szabó Tomival erősödött a csapat. A szép számmal megjelent érdeklődők megcsodálhatták az új mezeket is.

Az első félidőt kapkodások, pontatlan passzok, rossz megoldások és eredménytelen támadások jellemezték, de a szünet után már higgadtabban játszottak a battaiak, és kezdték felőrölni a sülysápi focistákat. Először egy kapu előtti kavarodásból a frissen pályára lépett Sipos volt eredményes az 58.percben, majd 8 percre rá a vecsési új fiú, Farkas talált a hálóba. Kétgólos vezetés birtokában újra görcsössé vált a Batta játéka, ezt azonban a vendégcsapat nem tudta kihasználni, így az eredmény nem változott. Jók: Csik, Farkas, Pregitzer, Schneider, Takács. Következő mérkőzés: március 11., 14:30 Tököl. (Fotó és szöveg: Szabó Papírkutya Gábor)