NB I/B férfi kézilabdabajnokság - Vereség idegenben
2018-02-19 - AGROFEED ETO SZESE Győr - Százhalombattai KE 37-19 (16-10) február 18., 250 néző
SZKE: Pásztor, Kurán, Róth (kapusok), Tarjányi, Keresztes 4(3), Bálint, Soproni I.1, Gyurcsovics E., Kónya, Kővári 3, Nikolicza 3, Mogyorósi, Félegyházi 4, Gyurcsovics Á. 4 Edző: Molnár József.

A múlt heti hazai győzelemmel felvértezve szoros mérkőzésre készült az SZKE a tabella második helyezettjének otthonában. A várakozásnak megfelelően kezdődött a küzdelem. Gyors gólváltások után, 2-2-nél Kónya Balázs bokasérülést szenvedett, ami kissé megzavarta a csapatot, de tette mindenki a dolgát. A kilencedik percben 5-4-es hazai vezetésnél Mogyorósi Tamás is megsérült, szintén a bokáján, ami már nagyobb gondot okozott.

A tizenötödik percben 8-5-öt mutatott az eredményjelző, amikor újabb bokasérülés került feljegyzésre, amit Soproni István szenvedett el. A lehetőségekhez mérten próbálta tartani a lépést a Batta, de a szünetre így is hat gólos hátránnyal vonult.

A második félidő azután rémálommá vált. Az SZKE sem támadásban sem védekezésben nem tudott elfogadhatóan teljesíteni, így az utóbbi évek legsúlyosabb vereségét szenvedte el.
A játékosok bíznak a sérültek gyors felépülésében és a csapat magára találásában, mert a jövő heti hazai meccsen fontos lenne a győzelem.

Következő mérkőzések: február 24. szombat, 18 óra: Százhalombattai KE – NEKA, március 4. vasárnap, 18 óra: Csurgói KK U20 - Százhalombattai KE. (Fotó és szöveg: Medgyesi Milán)