Győzelemmel búcsúztatta Balázs Tibit az SZKE
2018-02-15 - Százhalombattai KE – Pécsi VSE 27-22 (12-15) Városi Szabadidő Központ, Százhalombatta - 100 néző - NB I/B férfi felnőtt mérkőzés - február 10.
A mérkőzés előtt Balázs Tibort búcsúztatta a csapat és a közönség. Keresztes József szakmai vezetőtől ajándékcsomagot, illetve egy SZKE játékosai által aláírt 3-as mezt vehetett át. Csapattársai sok sikert kívántak neki mind edzőként, mind pedig játékosként.

Tibi hosszú ideig meghatározó alakja volt az SZKE-nek, egészen utánpótláskora óta. Első felnőtt szezonja, a 2002-2003-as során húsz alkalommal lépett pályára. A 2004-2005-ös szezonban 118 góljával a Batta legeredményesebb játékosa lett, de ez sem volt elég ahhoz, hogy a csapat az élvonalban maradjon. A következő, 2005-2006-os szezonban második legeredményesebb játékosként (109 gól) jelentősen hozzájárult ahhoz, hogy az együttes ismét az élvonalba került. Ezután három NB I-es szezon következett. A 2009-2010-es idényt az SZKE pénzügyi gondok miatt az NB II-ben kezdte meg. Balázs Tibi 197 találattal segítette a csapatot, amellyel a góllövőlista első helyén végzett és az NB I/B-be vezette a sárga-kékeket. A 2010-2011-es szezon is hasonlóan jól sikerült számára: 175 találattal első helyet szerzett a góllövőlistán, majd három szezonon keresztül a Batta leggólerősebb játékosa volt (140, 109, 117 gól). Hat NB I-es, kilenc NB I/B-s, valamint egy NB II-es idény a mérlege. Tizenhat felnőtt szezont játszott végig, és ezalatt több mint 1500 gólt szerzett a csapat számára.

SZKE: Pásztor I., Róth Á., Kurán G. 1 (kapusok), Tarjányi D. 1, Rádler Cs., Gyurcsovics E. 1, Keresztes L. 1, Bálint P., Soproni I. 7, Kónya B. 3, Kővári B. 3, Nikolicza R., Bogdán N., Mogyorósi T. 5, Félegyházi Zs. 3, Gyurcsovics Á. 5 Edző: Molnár József.

A kilencedik helyen álló Batta a tizedik Pécsi VSE csapatát fogadta az NB I/B férfi felnőtt nyugati csoportjának 15. fordulójában. Az első félidő nehézkesen indult számára. Az első hat perc sikeres pécsi és sikertelen battai támadásokkal telt. A gyorsan kialakult 5 gólos előnyt (3-8), csak a tizenegyedik perctől kezdve tudta ledolgozni a hazai csapat. Ekkor három SZKE gól következett zsinórban (6-8). Az első játékrész vége felé ismét megpróbált ellépni a Pécs, a tizenkilencedik perctől újabb két találattal növelte az addigra megszerzett háromgólos előnyét (9-14). Az első félidő maradék néhány percében szépített a Batta, Soproni István utolsó másodpercben váratlanul eldobott labdája is beakadt. 12-15-ös állással vonultak öltözőbe a csapatok.

A második félidőben, mintha nem ugyanaz a Batta játszott volna. Nyolc perc alatt hat gólt szerzett a hazai gárda, de csak egyet kapott. Ezzel megfordult az eredmény (18-16). A csarnokban elképesztő hangulat alakult ki. Újabb hét perc elteltével megismétlődött az előbbi széria, öt battai gól, egy pécsi (23-17). Majd gólváltások követték egymást, de a Pécs nem tudott felkapaszkodni. A szünetre beállt háromgólos hátrányból ötgólos győzelem lett a vége (27-22).

Jól szerepeltek az új igazolások, Mogyorósi Tamás, Gyurcsovics Endre és Bogdán Norbert. Az első félidő gyenge teljesítménye után összeszedte magát az SZKE, dicséret illeti valamennyi játékost. Kiemelkedően játszott Soproni István, aki az előző fordulóhoz hasonlóan ismét hét gólt szerzett. Mogyorósi Tamás és Gyurcsovics Árpád öt-öt találatot gyűjtöttek, a kapusok, Kurán Gergő, Pásztor István és Róth Ádám pedig a több gólos pécsi vezetésnél is meccsben tartották a csapatot. (Négy büntetőből mindössze egyet értékesített a Pécs.)

Hétvégén nehéz meccs vár a Battára, ugyanis a második helyen álló győri együtteshez látogat.

Következő mérkőzések: február 18. vasárnap, 17 óra: AGROFEED ETO SZESE – Százhalombattai KE, február 24. szombat, 18 óra: Százhalombattai KE – NEKA (Fotó és szöveg: Medgyesi Milán)