Március 10-ig lehet jelentkezni a vasúttársaság duális egyetemi képzésére
2018-02-12 - Munkaszerződés és ösztöndíjprogram várja a hallgatókat - Azoknak a középiskolásoknak, akik nemcsak diplomát, hanem biztos állást is szeretnének az egyetem elvégzése után, érdemes olyan felsőoktatási intézménybe jelentkezniük február 15-ig, amely stratégiai együttműködést kötött a MÁV-csoporttal. A duális képzésben részt vevő hallgatók tanulmányaik teljes idejére havonta akár több mint 103 ezer forintot is kaphatnak a vasúttársaságtól. A duális képzésre való jelentkezés határideje: március 10.
A MÁV-csoport a Dunaújvárosi Egyetemmel közösen, 2016-ban indította el a duális képzést, tavaly pedig az Óbudai Egyetemmel, a győri Széchenyi István Egyetemmel, a Budapesti Corvinus Egyetemmel, a Debreceni Egyetemmel és a Budapesti Műszaki és Gazdasági Egyetemmel kötött stratégiai együttműködési megállapodást. A tapasztalatok szerint a közös munka beváltotta a hozzá fűzött reményeket: a cégcsoport leányvállalatai, a felsőoktatási intézmények és a hallgatók is nyertesei lettek az összefogásnak.
 
Az egyetemistáknak tavaly októberben felsőfokú ösztöndíjprogramot indított a vasúttársaság. Ennek keretében a pályázaton kiválasztott, főként mérnök és informatikus szakos hallgatók nemcsak gyakorlati tapasztalatokra tehetnek szert egy országos hálózattal rendelkező vállalatcsoportnál, hanem – a folyamatos mentori és konzulensi támogatáson kívül – pénzügyi juttatásban is részesülhetnek. A vállalati ösztöndíj alapképzésben három félévig, mester- és osztatlan képzés esetén négy félévig jár, mértéke előbbi esetében a minimálbér 25–50, utóbbi esetében 30–60 százaléka (ez átlagosan 45-50 ezer forint körül alakul).
 
A kétoldalú stratégiai megállapodásoknak köszönhetően a MÁV-csoport szakemberei részt vehetnek több szakirányú egyetemi képzés megújításában, új, speciális tantárgyak tematikájának kidolgozásában, valamint számos előadást tarthatnak a hallgatóknak, az egyetemisták pedig bekapcsolódhatnak a vasúttársaságot érintő különleges kutatásokba, izgalmas felmérésekbe. A vállalat lényegesnek tartja, hogy tehetséges fiatalokkal vitathatja meg a legfontosabb szakmai kihívásokat, és általuk új szemléletmóddal, módszertannal gazdagodhat.
 
Még jobban járhatnak azok – az elsősorban gépészmérnöknek, mérnökinformatikusnak vagy műszaki menedzsernek készülő fiatalok –, akik a MÁV-csoport és a Dunaújvárosi Egyetem duális képzését választják, amelyre a jelentkezési határidő március 10-e. A MÁV határozott idejű hallgatói munkaszerződést köt a több fordulós eljárás során kiválasztott jelentkezőkkel, akik a duális képzés teljes idejére díjazásban részesülnek. Ennek összege 2018. január 1-jétől havi 103 500 forint.
 
A duális képzésről a MÁV-csoport hivatalos oldalán található részletes információ:
 
Jelentkezni az alábbi linken található űrlap kitöltésével lehet:
 
A frissen végzetteket a vasúttársaság pályakezdő diplomás programmal és – indulás gyanánt – "diplomás minimálbérrel" várja, melynek összege főiskolai végzettség esetén bruttó 300 ezer, egyetemi végzettség esetén 340 ezer forint havonta; megilletik őket a béren kívüli juttatások, a belföldön korlátlan ingyenes utazást biztosító arcképes igazolvány, önkéntes nyugdíjpénztári tagság esetén pedig – munkáltatói támogatásként – az alapbér 3,5 százalékának megfelelő tagdíj-kiegészítés. A vállalat vezetése bízik benne, hogy a felsőoktatási intézményekkel való együttműködésnek köszönhetően minél több ösztöndíjasa, gyakornoka, végül pedig elkötelezett és lojális munkavállalója lesz. Ennek érdekében további egyetemekkel is kész stratégiai partnerségre lépni.