Kézilabda - Magabiztos győzelem
2018-02-05 - SZKE III–DIÓSDI DSE 37-25 (14-15) megyei felnőtt mérkőzés, február 4.
SZKE: Pruch Csaba, Bakos Dániel, PÁLINKÁS KÁROLY (kapusok), Szabó Attila 2, Halmi Dániel 2, FODOR GÁBOR 6, Mészáros Norbert 1, Cseh Máté 4, PATAKI ATTILA 8 (4), PETRI PÉTER 5, Zsigmond Zoltán, Hóka Attila 2, Tóth Csaba 2, Gyöngyösi Dávid 5. Edző: Balázs Tibor.

Hazai pályán fogadta az SZKE III. a tabella utolsó előtti helyén álló Diósdot, ezért a cél nem lehetett más, mint a két pont megszerzése, de Balázs Tibor edző úgy gondolta, az új lerohanás illetve felállt fal elleni figura gyakorlására is lehetőséget nyújt a meccs. Sajnos, ez a megközelítés meglátszott a csapat játékán az első félidőben. Sok labdát eladtak, sok helyzetet kihagytak a támadásban, de a védekezésben sem találták a távolságot, és a kapusteljesítmény is elmaradt. A félidőben egy gólos hátránnyal fordult a Batta. A szünet után azonban a rutinos Pálinkás Karcsi vezérletével feljavult a csapat védekezése, amelyből folyamatosan tudtak gyors gólokat szerezni, aminek köszönhetően sikerült kifárasztani az ellenfelet és végül magabiztosan győzni.

"Jobban örültem volna, ha nem akadozik ennyire a gépezet az első félidőben, de a jövőre nézve így könnyebben tanulhatunk a hibáinkból és javíthatunk a játékunkon" – értékelt Balázs Tibor.

A következő bajnoki mérkőzést február 11-én, vasárnap 12 órakor kezdi a Batta Vácrátóton a Veresegyház VSK ellen.