Lövészet - Sportlövők Nemzeti Országos Bajnoksága
2017-12-18 - Az előzetes elvárásokat jelentősen túlteljesítve tizenkilenc érmet és 20 pontszerző helyet szerzett a Százhalombattai Lövészklub a nagyon népes mezőnyben a tíz méteres Országos Sportlövő Nemzeti Bajnokságon december 9-10-én Budapesten.
A légpisztoly 20 lövés versenyszámban a férfiak közt egyéniben, szoros küzdelemben harmadik helyezést ért el Kéri Attila186 körrel.  A Kéri Attila, Hujbert Dániel, Hornyánszki Tamás férfi csapat második helyen végzett. A nők között egyéniben Kéri Otti harmadik lett, a női csapat - Kéri Ottília, Agárdi Annamária, Virágné Bucsi Anikó Sára - több év után ismét a dobogó tetejére állhatott: országos bajnoki címet szerzett. Az ifi fiúk között  egyéni országos bajnok lett Papp Máté, másodikként végzett az A fiúcsapat - Papp Máté, Czirok Merse, Dobai Ádám. Az ifi lányok között egyéniben második lett Kuzsel Boglárka, csapatban harmadik helyet szerzett a százhalombattai összeállítás: Aszt Réka, Poszpisek Laura és Kuzsel Boglárka. A junior pisztolyos lányok között is battai országos bajnokot hirdettek Vencz Tímea személyében. Kuzsel Boglárka harmadik lett. A junior lány csapat - Kuzsel Boglárka, Fábián Fanni, Aszt Réka - országos bajnok lett, míg a Vencz Tímea, Agárdi Annamária, Veres Boglárka összeállítás második helyen végzett.
A légpuskás junior fiúk között csapatban második lett a Rákosi Patrik, Molnár Mátyás, Papp Máté összeállítás. A junior lányok puskás számában egyéni második helyet szerzett Veres Boglárka, míg Agárdi Annamária harmadik lett. A Vencz Tímea, Agárdi Annamária, Veres Boglárka összeállítás országos bajnokként, a Kuzsel Boglárka, Fábián Fanni, Poszpisek Laura összeállítás pedig a harmadik helyen végzett. A nők 20 lövéses légpuskás számában, egyéniben Agárdi Annamária harmadik helyen végzett, míg csapatban Veres Boglárkával és Vencz Tímeával országos bajnoki címmel térhetett haza.

EB Selejtező
Alig egy héttel az OB után, december 15-17-én rendezték a Dobsa Aladár Emlékversenyt az UTE lőterén, Budapesten. A sporteseményen első ízben alkalmazták a sportági szövetség módosított szabályrendszerét. A többi között 40 helyett a gyengébbeik nem is 60 lövést adott le egy versenyszám alatt az egyenlőség jegyében. Az olimpiai versenyszámban négy battai is döntőbe jutott az EB-válogató első fordulójában. A junior Szemán Dávid hetedik lett, Kéri Ottília nyolcadik helyről hatodikra jött fel. Joó Attila egyéni csúccsal hatodik, Kéri Attila pedig harmadik lett az alapversenyben, de a döntő átrendezte a sorrendet: Kéri Attila hetedik, míg Joó Attila hatodik helyen végzett.

Folytatás jövőre Százhalombattán, a IX. Shooting Open nemzetközi megméretésen, amely egyben az EB-válogató második fordulója és ranglista verseny is lesz január 6-7-én.