Fordulatos mérkőzésen döntetlen a Veszprém ellen
2017-12-11 - Hetedik helyről várta a folytatást az SZKE a Veszprémi KKFT ellen. Fordulatos mérkőzést láthattak, akik kilátogattak a Városi Szabadidő Központba december 9-én. Százhalombattai KE – Veszprémi KKFT 20-20 (8-13)
SZKE: Pásztor I., Horváth Zs. (kapusok), Balázs T., Tarjányi D., Rádler Cs., Keresztes L. 5, Kurán G., Bálint P., Minárovits G., Gyurcsovics E., Kónya B. 7, Kővári B. 1, Nikolicza R. 2, Fekete G., Félegyházi Zs. 3, Gyurcsovics Á. 2. Edző: Molnár József

Az első félidő lassú tempóban indult, negyedóra játék után 2-5 volt az állás. A tizenhetedik percre összeszedte magát a Veszprém és négy gólt vágott a Battának egymás után. A huszonharmadik percben már hétgólos hátrányt kellett ledolgozni a hazai gárdának. Az első félidő hátralevő részében a gólkülönbség csökkentése volt a célja, amely minimálisan sikerült is. 8-13-as eredménnyel vonultak szünetre a csapatok.

A második játékrész gólváltással kezdődött, ami a negyvenkettedik percig tartott. Négy perc alatt az SZKE zsinórban négy gólt lőtt, ezzel egy gólra megközelítve a Veszprém csapatát (14-15). Két perccel később sikerült egalizálni az állást (16-16). Hét percnyi gólcsend következett, amit a Veszprém tört meg. A mérkőzés utolsó öt percében felgyorsultak az események. Két góllal is vezetett a Batta, ám elsietett hazai támadásoknak köszönhetően nem pörgött elég gyorsan az óra, és a vendégcsapat az utolsó másodpercekben egyenlíteni tudott.

Ezzel az eredménnyel az ötödik helyre sikerült feljutnia a Százhalombattai Kézilabda Egyesületnek.Fontos kiemelni Kónya Balázs és Keresztes Levente játékát, akik a húsz szerzett gólból tizenkettőt vállaltak, illetve Pásztor István teljesítményét, aki nélkül könnyedén vereségbe szaladhatottunk volna.

A tabellát vezető Vecsés otthonába látogat a csapat a 2017/18-as szezon őszi idényének utolsó meccsére december 17-én, vasárnap, 17 órakor. (Forrás: szazhalombattaike.hu – Fotó: Medgyesi Milán)