Mozgalmas év vége a lövészeknél
2017-12-07 - Szinte minden hétvégén versenyeznek a Százhalombattai Lövészklub sportolói év végéig. Az országos sportesemények mellett válogatókon és nemzetközi versenyeken is indulnak.
Serdülő OB
Két arany- egy ezüst- és egy bronzérmet szereztek a battai lövők  a Serdülők Országos Bajnokságán Nyíregyházán november 24-én. A rendezvényen közel 160 fiatal lövő indult a 10 méteres puskás és pisztolyos számokban.  Légpisztoly 40 lövés serdülő lány csapat (Cséri Dorottya, Bencs Lilla, Polauf Szintia) első, egyéniben Cséri Dorottya 5., Bencs Lilla pedig 6. helyen végzett. A fiúk 40 lövéses pisztolyos versenyében a battai "A" csapat (Czirok Merse, Dobai Ádám, Virág István) első lett, míg a "B" összeállítás (Joó Zoltán, Darabos Donát, Szabó Zoltán) néhány körrel lemaradva a dobogóról negyedik helyezést ért el. Egyéniben Czirok Merse 3., Darabos Donát 4., Hornyák Hunor pedig 5. lett. Légpisztoly 20 lövéses számban a Tóth Ábel - Molnár Zalán - Blaner Dávid alkotta csapat második, puska 20-ban a Virág Henrik - Hegedűs Martin - Blaner Dávid összeállítás 6. lett.

Hungarian Open
A Serdülő OB-t Magyarország legnagyobb nemzetközi sportlövő versenye a Hungarian Open követte november 25-26-án. Tizenhat országból – még Szingapúrból is - érkeztek nevezők. Százhalombattáról a junior válogatott Szemán Dávid egyéni csúcsát 10 körrel megjavítva (567 kör) első helyen zárta a pisztolyos alapversenyt, a döntőben azonban elmondása szerint annyira izgult, hogy szinte semmit sem látott az irányzékból. A junior lányok mezőnyében döntőbe került Agárdi Annamária, aki végül hetedik helyen végzett.

Trial MIX és Postaverseny
A korosztályos OB-t és a Hungarian Opent követő hétvégén a KSI Postaversenyének országos döntőjére és a Nemzetközi Sportlövő Szövetség legújabb olimpiai számának, a Triál Mix légpisztoly, légpuska vegyes páros - legelső versenyére utaztak a battai sportlövők a SYMA Csarnokba. Utóbbin kiegyensúlyozott, erős mezőnyben álltak rajthoz az összeszokott, illetve alkalmi párok. Öten kerültek döntőbe, amiről a százhalombattai Kéri Otti és Kéri Attila, valamint Kuzsel Boglárka és Joó Attila csak néhány körrel maradt le.

A hagyományos Postaverseny döntőjében a 10 méteres pisztoly 40 lövéses számban Klem Barnabás 362 körrel hetedik helyen végzett. Ugyancsak a pisztolyosok között, de már a 20 lövéses versenyben az utolsó lövésig izgalmas csatát vívott az élen álló battai triumvirátus.  A végeredmény: Dobai Ádám 170 körrel második, Joó Zoltán 167 körrel harmadik, Hornyák Hunor 166 körrel negyedik lett, míg Darabos Donát 159 körrel nyolcadikként végzett.