Győzelem a Tata otthonában
2017-12-07 - Tatai AC – Százhalombattai KE 21-28 (9-14) december 2. A 11. forduló után hat győzelemmel és öt vereséggel, 12 ponttal a tabella hetedik helyén áll a Százhalombattai KE az NB I/B kézilabdabajnokság nyugati
SZKE: Pásztor I., Horváth Zs. (kapusok), Balázs T. 1(1), Tarjányi D. 1, Rádler Cs., Keresztes L. 3, Bálint P. 1, Minárovits G. 1, Soproni I. 9(4), Gyurcsovics E., Kónya B., Kővári B. 3, Nikolicza R. 3, Félegyházi Zs. 3, Gyurcsovics Á. 3. Edző: Molnár József
Újabb fontos meccs előtt állt az SZKE, ám az előjelek felemásak voltak. Pozitív az elmúlt fordulóban aratott hazai győzelem, negatív a korábbi idegenben való szereplés, valamint a hihetetlen kapus-sérüléssorozat. Ezen a poszton a bajnokság kezdetekor három bevethető játékos volt, Pásztor István, Kurán Gergő és Horváth Kristóf. Utóbbi két hálóőr sérülésekor került a Battához Róth Ádám, aki sajnos a Szigetszentmiklós elleni  meccsen szenvedett izomszakadást, amely miatt a kapusedzőt, Horváth Zsoltot kellett reaktiválni.

A mérkőzésen a kapuban Pásztor István kezdett remek védéssel. Az első gólokat Félegyházi Zsolt és Soproni István révén szerezte a Batta. Ez után felváltva zörögtek a hálók, és a mérkőzés tizennegyedik percében 7-7 állt az eredményjelzőn. Ekkor hosszabb gólcsend következett, amelyet az SZKE tört meg, mindjárt négy találattal, így a huszonhetedik percben 11-7-re vezetett. A szünetre 9-14-es eredménnyel vonult a két együttes.

A második félidőben ott folytatták a csapatok, ahol az elsőt abbahagyták, és a félidő közepére héttel (13-20) vezetett a Batta. Itt érkezett a már-már szokásosnak mondható hullámvölgy, és elkerülhető gólokat kapott az SZKE, emellett elsietett támadások is szerepet játszottak abban, hogy a két csapat között 3 gólra csökkent a távolság az ötvenkettedik percre. Molnár József időt kért, és rendezte a sorokat, aminek hatására két gyors gólnak köszönhetően eldőlni látszott a mérkőzés. Az ötvennegyedik percben egy büntető okán pályára lépett Horváth Zsolt, akinek sikerült a kapuból újabb lendületet adnia a csapatnak. Az utolsó percekben mindenki pályára lépett és ekkor már csak a gólkülönbség volt kérdés. Az idegenben nyújtott remek játék bizakodásra ad okot.

Következő mérkőzés: december 9. (szombat) 18 óra: Százhalombattai KE – Veszprémi KKFT, december 17. (vasárnap) 17 óra: VECSÉS SE ÉL-TEAM – Százhalombattai KE (Forrás: www.szazhalombattaike.hu – Fotó: Medgyesi Milán)