Tizenhárom arany a megyei csapatbajnokságon
2017-12-04 - 13 aranyat, 18 ezüstöt és 4 bronzot hoztak haza a VUK SE versenyzői a Pest Megyei Úszó Csapatbajnokság 3. fordulójáról, amely az utolsó volt idén.
A versenyt Budapesten, a Tüske Uszodában rendezték december 2-án. Nemcsak a helyszín, hanem a kiírás is rendkívüli volt, hiszen eddig minden fordulóban két-két versenyszámban indultak az egyes korosztályok, míg ezúttal 8-8 versenyszám közül – négy 200 és négy 50 méteres – közül kellett választaniuk az indulóknak négyet-négyet.
A versenyen 10 egyesület 172 versenyzője állt rajthoz, a fiatalabbak közül sokan most először

úsztak 50 méteres medencében. A VUK 23 versenyzővel vett részt a megméretésen, akik közül 13-an szereztek érmet.

Részletes eredmények:
Lányok:
1. Szatmári Klára 4 arany (200 háton, 200 gyorson, 50 mellen és 50 pillangón)
2. Szigeti Dorka 2 arany (200 gyorson és 50 háton), 2 ezüst (200 háton és 50 gyorson)
3. Rupics Bernadett aranyérem (200 háton) és 2 ezüst (200 pillangón és 200 gyorson)
4. Pestenácz Boglárka 2 ezüst (200 háton és 200 gyorson), bronzérem 50 háton
5. Jánosi Noémi bronzérem 50 gyorson

Fiúk:
1. Marosi Bálint 2 arany (50 háton és 200 pillangón), ezüstérem 200 mellen
2.Imre Milán aranyérem 200 pillangón, 2 ezüstérem (200 háton és 200 mellen), Nagy Kolos aranyérem 200 mellen, 2 ezüstérem (200 háton és 50 mellen)
3. Imre Bálint aranyérem 200 pillangón, ezüstérem 50 háton, bronz 200 háton
4. Fehér Dániel aranyérem 200 gyorson, ezüst 50 gyorson
5. Kellner Gábor 2 ezüst (200 és 50 mellen), bronzérem 50 gyorson
6. Fehér Márton 2 ezüst (200 gyorson és 200 mellen)
7. Rupics Bendegúz ezüstérem 200 háton

Az érmesek mellett sokan végeztek 4-6. helyen, a kisebbek teljesítményét oklevéllel ismerte el a megyei úszószövetség.

A verseny napján Marosi Bálint ezüstérmes lett a Jövő Bajnokai program keretében a Budapest1 és Budapest2, valamint a Pest Megyei Régió 1500 méteres gyorsúszó versenyén. (Fotó és szöveg: Kapás Mariann)