Ultras Batta a lelátón, négygólos győzelem a pályán
2017-11-27 - A legutóbbi idegenbeli vereség és az ezzel megszakadt négymeccses győzelmi sorozat is arra kényszerítette az SZKE csapatát, hogy bizonyítson a pályán a Balatonfüred ellen. Százhalombattai KE – Balatonfüredi KSE U20 30-26 (17-7) november 25.
SZKE: Pásztor, Kurán (kapusok), Tarjányi 1, Keresztes 2, Bálint, Minárovits 1, Soproni I. 8, Gyurcsovics E., Kónya 7, Kővári 1, Nikolicza, Félegyházi 5, Gyurcsovics Á. 3. Edző: Molnár József.

Az első félidő mind a két együttes számára nehezen indult, az első gól a harmadik percben született. A Batta érezhetően jobban, pontosabban játszott, a félidő felénél már 8-4-re vezetett, amely különbséget igyekezett tovább növelni. Ez sikerült is, mivel a huszadik perctől egyszer sem találtak be a fürediek. Szünetre 17-7-es hazai vezetés mellett vonultak a csapatok.

A második játékrész gólváltással kezdődött, a Balatonfüred valamelyest csökkentette a különbséget. Tíz perccel a mérkőzés vége előtt, még tartotta nyolcgólos vezetését a Batta, de ekkor ismét érkezett négy füredi gól, amire nem sikerült válaszolni. Az ekkor kialakult négygólos különbség a meccs végéig megmaradt. Pásztor István bravúros védései az egész mérkőzés alatt hatalmas energiát adtak a csapatnak. Soproni István nyolc és Kónya Balázs hét gólja is figyelemre méltó. Minden hazai játékost dicséret illet, végig vezetve arattak magabiztos győzelmett. Következő mérkőzés: december 2. (szombat) 18 óra: Tatai AC – Százhalombatta KE, december 9. (szombat) 18 óra: Százhalombattai KE – Veszprémi KKFT. (Forrás: www.szazhalombattaike.hu – Fotó: Medgyesi Milán)