Bravúros győzelem hazai pályán
2017-11-13 - Nehéz ellenfelet fogadott az SZKE az NB I/B nyugati csoportjának nyolcadik fordulójában november 12-én. Százhalombattai KE – PLER-Budapest 24-23 (12-12)
SZKE: Pásztor, Róth (kapusok), Balázs, Tarjányi 3, Rádler, Keresztes 4, Bálint, Minárovits, Soproni I. 4, Kónya 3, Kővári 3, Nikolicza 1, Fekete, Félegyházi 3, Gyurcsovics 3. Edző: Molnár József

A PLER-Budapest 6 győzelemmel magabiztosan készülhetett a mérkőzésre a tabella elején, de a Batta legutóbbi mérkőzéseire sem lehet panasz. Zsinórban három győzelemmel fokozatosan kapaszkodik fel a tabellán. Feszült meccsre volt kilátás, de az SZKE megmutatta, hogy nehéz helyzetben is képes hatalmasat küzdeni. Az első félidő meglepően kiegyensúlyozottan kezdődött. A tizedik percig döntetlen volt az állás, ám ezután három gólt is lőtt a vendég együttes, miközben egyet sem kapott. Ekkor azonban megtorpant a PLER, és négy hazai találat következett. A tizenhatodik percben 7-6 volt az állás. Tíz perccel az első játékrész vége előtt a vendégek dobtak 3 gólt, amelyre nem jött hazai válasz. Úgy tűnt, átveszi az irányítást a PLER, de az SZKE ismét visszajött a meccsbe, és 12-12-es döntetlennel ért véget az első félidő.

A második játékrész budapesti gólokkal kezdődött. Ezután a negyvenharmadik percig szoros gólváltás következett (17-19). A Batta hihetetlenül hajtott és a mérkőzés végéig nem adta fel a harcot. Kilenc perccel a meccs vége előtt kétgólos hátrányban volt (20-22), de ekkor érkezett négy elképesztő találat, amelyekre a PLER Pásztor István bravúros védéseinek köszönhetően nem tudott válaszolni.  A budapestiek az utolsó percben még lőttek egy gólt, ezzel beállítva a végeredményt.

Hatalmas köszönet jár a battai játékosoknak, akik végig küzdöttek, és természetesen a szurkolóknak is, akik extázisban drukkoltak még az utolsó másodpercekben is! Az SZKE legközelebb a Szigetszentmiklós otthonába látogat, amely szintén nem ígérkezik könnyű találkozónak. Hajrá, Batta!

Következő mérkőzések: november 19. (vasárnap) 15:30-kor: Szigetszentmiklósi KSK – Százhalombattai KE, november 25. (szombat) 18 óra: Százhalombattai KE – Balatonfüredi KSE U20 (Forrás: szazhalombattaike.hu – Fotó: Medgyesi Milán)