Itthon maradt a pont
2017-11-13 - Az őszi szezon utolsó hazai mérkőzését játszotta az SZLK az élbolyba tartozó Dabas-Gyón ellen a Pest megye 1. osztályú labdarúgó bajnokság 14. fordulójában november 12-én. Az eredmény 1-1 lett, a Százhalombatta értékes pontot szerzett.
A rendkívül agilisan kezdő vendégcsapat támadásait sikeresen verte vissza a battai hátsó alakzat, amely pedig ezután következett, azt folyamatos mezőnyjátéknak hívják! A 60. percben védelmi hibát követően a vendégek szereztek vezetést, amit már a 64. percben egalizált a házigazda: Móra biztosan értékesítette a Sipos Gergő felvágásáért megítélt büntetőt. Az egyre szervezettebben és szebben játszó SZLK a 15. fordulóban Dunavarsányban vendégszerepel. (Szöveg és fotó: Szabó Papírkutya Gábor)