Zsinórban a harmadik
2017-11-08 - Az elmúlt két hazai győzelem után nagy bizakodással várta az SZKE a tatabányai fiatalok elleni mérkőzést. Grundfos Tatabánya KC U20 – Százhalombattai KE 28-29 (13-13), november 4.
SZKE: Pásztor, Róth (kapusok), Balázs, Tarjányi 1, Rádler, Keresztes 3 (1), Bálint, Minárovits, Soproni I. 11 (3), Kónya 4, Kővári 1, Nikolicza 3, Félegyházi 4, Gyurcsovics 2. Edző: Molnár József

Sajnos Kurán Gergő és Horváth Kristóf továbbra is sérült és Soproni Balázs is megbetegedett, így szűkültek Molnár József variációs lehetőségei, de tudjuk, mindig az a legjobb csapat, amelyik a pályán van. Nagyon megilletődötten kezdődött a mérkőzés a patinás sportcsarnokban. Az első battai gólt csak a hetedik percben szerezte Soproni István és a tizenegyedik percre sikerült négy gólos (7-3) hátrányba kerülni. Egy időkérés és a sorok rendezése után a huszonnegyedik percben 10-10-nél sikerült utolérni a hazai csapatot, sőt a félidő hajrájában a vezetést is átvette az SZKE néhány pillanatra, ám a játékrész döntetlen eredménnyel zárult.

A második félidő eleje úgy alakult, ahogy a Batta szerette volna és pár perc alatt két-három gólos előnyre tett szert a vendég gárda, amelyet stabilizálni is sikerült. A mérkőzés ötvenkettedik percében 22-24-et mutatott az eredményjelző. Innentől Soproni István percei következtek, mert a mérkőzés hátra lévő részében csak ő szerzett gólt battai oldalról, szám szerint ötöt, amivel sikerült ismét egy gólos győzelmet aratni.

A Százhalombattai KE az NB I/B nyugati csoportjának hetedik fordulója után – három győzelem, négy vereség mellett – jelenleg hat ponttal a tabella kilencedik helyén áll. Hajrá, Batta!

Következő mérkőzés: november 12. (vasárnap) 18 óra: Százhalombattai KE – PLER Budapest, november 19. (vasárnap) 15.30-kor: Szigetszentmiklósi KSK-Százhalombattai KE (Forrás: szazhalombattaike.hu – Fotó: Medgyesi Milán)