Szoros győzelem hazai pályán
2017-10-26 - Az előző heti győzelem után mindenki bizakodva várta az újabb hazai mérkőzést. A tabella alapján közel azonos erősségű csapatok küzdelmére volt kilátás. Százhalombattai KE - KK Ajka 31-30 (15-14), október 21.
SZKE: Róth, Pásztor, Horváth (kapusok) - Balázs, Tarjányi, Keresztes 3(1), Bálint, Minárovits, Soproni I. 9(2), dr. Soproni B. 1, Kónya 6, Kővári 1, Nikolicza 3, Félegyházi 5, Gyurcsovics 2. Edző: Molnár József

A mérkőzés első félidejében végig fej-fej mellett haladtak a csapatok. Váltott vezetést láthatott a lelkes közönség, de két gólnál egyik csapat sem tudott jobban ellépni a másiktól. A játékrész utolsó pillanatában egy ajkai találattal egygólos battai vezetés mellett vonultak pihenőre a csapatok.

A második félidő elején megrázta magát a hazai gárda, nyolc percig nem kapott, de hetet dobott, nagy előnyre tett szert. Ebben az időszakban a védekezés feszes, a támadás gyors és ötletes volt. A nézőtéren mindenki bízott a nagyarányú győzelemben, de érthetetlen módon megtorpant az SZKE. A mérkőzés ötvenedik percéig az előny négy gólra fogyott, de még mindig biztos volt. Az ötvenhetedik percben akár hátra is dőlhettünk volna 30-26-os vezetésnél, de az utolsó három perc izgalmasra sikerült. Szerencsére a végső dudaszóra megmaradt egy gól az előnyből, így a két pontot sikerült itthon tartani.
Következő mérkőzések: november 4. (szombat) 15 óra: Grundfos Tatabánya KC U20 – Százhalombattai KE, november 12. (vasárnap) 18 óra: Százhalombattai KE – PLER Budapest (Forrás: szazhalombattaike.hu – Fotó: Medgyesi Milán)