Megszerezte első pontjait a Batta
2017-10-16 - Feszült hangulat, kifogásolható bírói döntések és a Százhalombattai Kézilabda Egyesület csapatának folyamatos győzni akarása - így lehetne legjobban összefoglalni az NB I/B nyugati csoportjának ötödik fordulójában lejátszott mérkőzést. Október 14. Százhalombattai KE – Csurgói KK U20 24-22 (14-12)
SZKE: Pásztor István, Róth Ádám (kapusok), Balázs Tibor, Tarjányi Dávid, Rádler Csaba, Keresztes Levente 1, Minárovits Gábor 2, Soproni István 4, Dr. Soproni Balázs 5, Kónya Balázs 1, Kővári Balázs, Nikolicza Renátó 3, Bálint Péter 1, Félegyházi Zsolt 6, Gyurcsovics Árpád 1. Edző: Molnár József

Az első félidőt jól kezdte a Batta és az ötödik percig tartotta a 2-0-s vezetést. Csak ezután kezdett ébredezni a Csurgó. Fej-fej mellett haladt a két gárda, egészen a tizenkilencedik percig, amikorra négygólos előnyt szerzett az SZKE (11-7). Az első játékrész végére kicsit leült a hazaiak játéka, és a Csurgói KK két gólra dolgozta le a különbséget (14-12).

A második félidő gólváltással kezdődött, ám ezután két olyan battai sorozat következett, amelyben egymás után három gólt szerezve, de egyet sem kapva tudták növelni a különbséget, és amelyhez nagyban hozzájárult Pásztor István kiváló kapusteljesítménye. Az ötvenharmadik percben 22-17 volt az állás. Egyre tisztábban látszott a győzelem, de az első félidő végéhez hasonlóan ismét pontatlanná vált az SZKE játéka. Egymás után öt gólt szerzett a Csurgó, amivel – három perccel a mérkőzés vége előtt – egy gólra megközelítette a hazai csapatot. Egy Nikolicza és egy Minárovits találattal azonban bebiztosította győzelmét a házigazda.

Következő mérkőzések: október 21. (szombat) 18 óra Százhalombattai KE – KK Ajka, november 4. (szombat) 15 óra Grundfos Tatabánya KC U20 – Százhalombattai KE. Hajrá, Batta!

(Forrás: szazhalombattaike.hu – Fotó: Medgyesi Milán)