Futamgyőzelem Portugáliában
2017-10-06 - Megnyerte a Portugál Bajnokság utolsó futamát Kovács Zsombor százhalombattai gokart versenyző október elsején.
A portugáliai edzőverseny tökéletes felkészülés volt számára, hiszen ugyanazt a gokartot használta, amivel majd a november eleji, őszi felnőttvébén versenyez. A szabadedzéseken végig a leggyorsabb volt, az időmérőn minimális különbséggel lett második. Az első futam első körében baleset miatt az utolsó helyre került, majd innen nyerte meg a futamot, a második futamon pedig már könnyedén győzedelmeskedett. A világbajnokság előtt újabb felkészülési versenyre utazik október 20-án, Belgiumba.
A mindössze tizenöt éves gokartos idén debütált a felnőttek mezőnyében. Szeptember elején megnyerte a Közép-Kelet-Európai (CEE) zónabajnokságot, amellyel megszerezte az őszi világbajnokságon való indulás jogát. Tavaly a junior világbajnokság második helyezését érte el.