Szoros meccsen kapott ki az SZKE
2017-09-18 - A Telekom Veszprém U20 csapatát fogadta az Százhalombattai Kézilabda Egyesület a szezon első bajnoki mérkőzésén szeptember 16-án Százhalombattán. Százhalombattai KE – Telekom Veszprém U20 31:34 (14:13)
SZKE: Horváth, Kurán, Pásztor – Balázs, Tarjányi 2, Rádler, Keresztes 4, Minárovits, Soproni I. 7, Dr. Soproni B. 6, Kónya 5, Kővári, Nikolicza 5, Fekete, Félegyházi, Gyurcsovics 2 Edző: Molnár József

A mérkőzés első félideje nagy izgalmakat hozott, a két együttes fej-fej mellett haladt. Mindössze a tizenhetedik percre tett szert háromgólos előnyre a vendégcsapat, ám 4 perccel később ismét döntetlen, 11-11 lett az állás. Ezután folytatódott a gólváltás, amelyből a Batta került ki győztesen, a félidőben 14-13-nál vonultak pihenőre a csapatok.
A második játékrész már nem alakult ilyen jól. Bár a 23. percig döntetlenre állt a mérkőzés, a vendégek két perc alatt háromgólos előnyre tettek szert. Sajnos, nem sikerült az első félidőhöz hasonló hátrányból felállni, amin Soproni István második félidőben szerzett öt gólja sem segített. Az utolsó 5 percben teljesen elveszett a megfelelő kommunikáció a kapus és védelem között a hazai oldalon, így a Batta 31-34 arányban kikapott. Az utolsó percekben fejben dőlt el a játék, és a Veszprém bizonyult erősebbnek.