Kajak - Noé Zsombor József kibérelte a helyét a válogatottban
2017-08-07 - Korosztálya legeredményesebb versenyzőjeként végzett a szegedi ifjúsági és U23-as országos bajnokságon Noé Zsombor József augusztus első hétvégéjén. A Dunafüredi Vízi Sportklub kajakosa mindhárom távon dobogóra állhatott az U23-asok mezőnyében.

K1 1000, 500 és 200 méteren is dobogóra állt, amely kiemelkedő eredmény, mivel ritka az olyan kajakos, aki mindhárom távon ennyire sikeres tud lenni. Az 1000 és a 200 méter olimpiai táv, ami fokozza a dobogós helyek értékét, 500 méteren pedig igen szép versenyzéssel, nagy fölénnyel került a mezőny élére Zsombor, aki ezzel a bajnoksággal bebiztosította helyét a válogatottban.

A százhalombattai egyesület ifi csapata, Tekauer Patrik, Dohárszky András és a még serdülő korú Vigassy Barnabás a K1 3X200 méteres váltószámban indult és harmadik helyen végzett.
A dunafüredi kajakosoknak most két hét pihenő következik, de a legjobbak lehetőséget kapnak, hogy Noé Zsombor Józseffel folytassák az edzéseket. A csapat a szeptember eleji szolnoki felnőtt OB-ra készül.