Polgárőr lövészverseny
2017-06-14 -
2017. június 2.
 Százhalombattán 1995 óta működik polgárőrség, akik számos eseményen és programon vesznek részt az évek során. Ebben az évben már volt példa biciklis túrára a Velencei- tó körül, sárkányhajóversenyre Százhalombattán. 2017.06.02-án pedig az MSSZ (Magyar Sportlövők Szövetsége) egy lövészeti versenyt szervezett, ahol a polgárőrség tagjai mérhették össze tudásukat. Amatőr versenynek volt meghirdetve, ezért egyenlő volt az esély a versenyzők között. A verseny lebonyolításában a Százhalombattai Lövészklub versenyzői mellett iskolánk tanulói is többensegítettek.A verseny dr. Túrós András, az OPSZ (Országos Polgárőr Szövetség) elnökének megnyitójával kezdődött, amelyben kiemelte a sport, azon belül is a lövészet fontosságát.A verseny kezdete előtt mindenki megkapta a pontozólapot, amire a célzott lövéseket adhattuk le. 10 lövés volt értékelve 5 próbalövés után. A kiválasztott fegyvernem a légpuska volt. 8 lőállást alakítottak ki, aminek köszönhetően kellően gyorsan haladt a verseny. Fiatalok és idősek egyaránt versenybe szálltak a díjakért: oklevelekért, serlegekért és érmekért. Iskolánk egyik tanulója: Szőke Gábor Sándor 11. A osztályos tanuló 1. helyezést ért el a versenyen.
Meglepő volt, hogy az ország távoli pontjaiból is érkeztek vendégek, akik később már versenyzőkként léphettek elő. Pihenésképpen, a verseny után előre beállított pályán próbálhattunk ki íjakat. A legerősebb egy 42 fontos íj volt, aminek húzása is nehéz feladatnak bizonyult, nemhogy leadni egy pontos lövést a kihelyezett célpontra.

Még ebben az évben is sok sportprogram várható, amire szeretettel hívnak meg minden kedves érdeklődőt. A polgárőrség tagjainak 2017.06.24-én lesz találkozójuk Nyíregyházán, ahol az új polgárőrök esküt tehetnek, és hivatalossá válhatnak magas rangú rendőr, katona, politikai képviselők előtt.