Kézilabda - Tovább a legjobb négy közé jutásért
2017-04-24 - A papírforma érvényesült a bajnokság eddigi huszonhárom mérkőzéséből húszat megnyerő Dabas ellen április 23-án. Dabas KC VSE – Százhalombattai KE 27-19 (13-10)
Az első félidőben nyitott védekezéssel találkozott az SZKE a már biztos bajnok Dabas részéről, amit nehezen tudott feltörni, így a hazaiak többször vezettek 4-5 góllal. Pásztor István védéseinek köszönhetően nem nőtt nagyobbra a különbség. A félidőben 13:10 volt az állás, amely a játék képe alapján inkább az SZKE-nek volt kedvező. A második játékrész elején feljavult a battaiak védekezése, és úgy tűnt, közelebb tudnak zárkózni, ám ebben a periódusban több ziccert is hárított a dabasi hálóőr, így nem sikerült faragni a hátrányból. Az utolsó negyedórára el is fáradt a Százhalombatta, a Dabas pedig jóval bővebb játékoskeretének és szélesebb kispadjának köszönhetően könnyedén nyerte meg a mérkőzést.

Folytatás a Vecsés ellen április 29-én hazai pályán. A csapatnak kötelező a győzelem a legjobb négy közé jutásért. Hajrá, Batta!