Magabiztos győzelem, ötödik hely a tabellán
2017-03-27 - Igazi kézilabda-hangulatban, kétszáz néző előtt és a Batta Ultras komoly hangerejű, a mérkőzés kezdetétől a végéig tartó lelkesítésével játszotta legutóbbi mérkőzését az SZKE március 24-én a VSZK-ban. Százhalombattai KE – Pénzügyőr SE 34:28 (16:17) március 24.
SZKE: Pásztor, Szép, Kurán – Tarjányi, Oláh, Keresztes, Stranigg, Minárovits, Dr. Soproni B., Soproni István, Kónya, Kővári, Gálli, Kovács, Félegyházi, Gyurcsovics. Vezető edző: Molnár József. Másodedző: Kovács Gergely. Gyúró: Nagy János.

Sajnos, nem kezdődött felhőtlenül a tavaszi szezon a Százhalombattai Kézilabda Egyesület számára, mivel a váratlanul sok pontot veszített. Pár poszton új játékosokat kell beépíteni, sérülések is sújtják a csapatot, ennek és elsősorban az idegenbeli találkozókon nyújtott gyengébb teljesítményeknek köszönhetően leszakadt az élmezőnytől. A nemrég még elérhetőnek látszó dobogós helyezés már elég távolinak tűnik.

Mindezek ellenére kötelező győzelemre készült a Batta az utolsó márciusi mérkőzés előtt, hiszen a sereghajtó Pénzügyőr csapatát fogadta a Városi Sportcsarnokban. Az ilyen összecsapásokat alapvetően kétféleképpen lehet lejátszani: vagy megfelelő hőmérsékletre pörög a csapat rögtön az elejétől és hamar eldönti a meccset, vagy pedig némileg sodródva az árral, majd csak "behúzzák valahogy" alapon játszik. Sajnos, most utóbbi történt, és az első tizenöt percben látott gyenge védekezésnek, valamint a támadójátékban mutatott pontatlanságoknak, illetve a számos kihagyott ziccernek "hála" a Pénzügyőr tartotta a lépést, sőt a félidő végén a vezetést is átvette. Leginkább Pásztor védései és Félegyházi átlövésgóljai emelhetők ki pozitívumként ebből a játékrészből.
A második félidőben szerencsére teljesen másik arcát mutatta az SZKE. Jobb szélre beállt a sérüléséből végre felépülő Soproni István, míg a kapuban Szép Richárd váltotta Pásztor Pistit. Mindkét csere nyerő húzásnak bizonyult. A Pénzügyőr támadójátéka sablonossá vált, egyre kevésbé találták a jóval koncentráltabb és feszesebb battai védekezés ellenszerét, ráadásul a kapuban Szép Ricsi jó néhány bravúrt is bemutatva teljesen elvette a vendégátlövők önbizalmát. A battaiak sorra kivédekezték az ellenfél támadásait, amelyek után rendre könnyű lerohanás- vagy indításgólokat szereztek. A jobb oldalon Soproni István sorban hibátlanul értékesítette helyzeteit, de Soproni Balázs átlövéseivel is egyre kevésbé tudtak mit kezdeni a vendéghálóőrök. A félidő derekán még volt egy kisebb megingás, a Pénzügyőr ekkor feljebb zárkózott, azonban ezután már végképp elfáradt, és folyamatosan nőtt a különbség a lefújásig. Magabiztos győzelem a vége, de a komolyabb erőt képviselő csapatok ellen ennél jobb teljesítményre lesz szükség.

Következő mérkőzések: április 2., vasárnap, 18 óra PLER Budapest – SZKE, április 8., szombat, 18 óra SZKE – Tatai AC. Hajrá, Batta!

(Forrás: szazhalombataike.hu – Fotó: Medgyesi Milán)