Hazai győzelem, idegenbeli vereség
2017-03-22 - Sajnos nem járt pontszerzéssel az előző fordulóban Balatonfüreden mutatott jó játék, de talán hozzájárult, hogy nagy elszántsággal várta az SZKE kézilabdacsapa a Nemzeti Kézilabda Akadémia (NEKA) összeállítását. Az ellenfélnél számos korosztályos válogatott szerepel, így nehéz, küzdelmes mérkőzésre volt kilátás. Százhalombattai KE – NEKA 31-27 (18-14), március 11.
SZKE: Pásztor, Horváth, Kurán – Balázs, Tarjányi, Oláh (1), Keresztes (4), Stranigg, Minárovits, Dr. Soproni B. (5), Kónya, Kővári (2), Gálli (10), Kovács, Félegyházi (7), Gyurcsovics (2). Vezető edző: Molnár József

A mérkőzés első perceiben felváltva szerezték góljaikat a csapatok, a 12. percben 6-6-nál tartottak. Ekkor megrázta magát az SZKE, a kapuban Pásztor István bravúrokat mutatott be, az ellenfél kapuja előtt pedig Gálli Krisztián, valamint Félegyházi Zsolt remekelt a szünetre négygólos (18-14) előnyt alakítva ki. A második félidő két battai góllal indult, ám ekkor rövidzárlat következett, amelynek eredményeként a 42.percben egyenlített a NEKA. Ekkor Molnár József időt kért, majd a kapuba Horváth Kristóf érkezett. A csapat játéka védekezésben és támadásban is feljavult, így ismét minimális hazai előny alakult ki. A mérkőzés utolsó öt percére egygólos (27-26) battai vezetéssel érkeztek a csapatok. A battaiak motorja, Gálli Krisztián kétperces büntetést kapott. Oláh Márk lépett a pályára, aki előbb látványos bejátszással gólpasszt adott, majd a következő támadásnál kiharcolt egy hétméterest és egy emberelőnyt. E két esemény között a vendégek még szereztek egy gólt, de az utolsó két percben Oláh Márk értékesített egy büntetőt, majd Keresztes Levente egy látványos góllal feltette a pontot az i-re (31-27). A battai közönség izgalmas, szórakoztató mérkőzést látott, amit lelkes tapssal köszönt meg.

Veszprém KKFT - Százhalombattai KE 23-20 (9-11), március 18.
SZKE: Pásztor, Szép, Kurán – Balázs, Tarjányi (3), Oláh (1), Keresztes (1), Stranigg, Minárovits, Dr. Soproni B. (4), Kónya (1), Kővári (4), Gálli (4), Kovács, Félegyházi (1), Gyurcsovics (1). Vezető edző: Molnár József

A hazai győzelem után az SZKE bizakodva várta következő összecsapását, bár az időpont – szombat délelőtt – meglehetősen szokatlan volt. A mérkőzés nem ígérkezett könnyűnek, mivel a Veszprém KKFT csapata tavaszra jelentősen megerősödött és edzőt váltott: a sokszoros válogatott Pásztor István vette át a szakmai irányítást. A mérkőzést a hazai csapat kezdte jobban és a 10. percre háromgólos (5-2) előnyt alakított ki. Ez után megrázta magát az SZKE és Pásztor István vezérletével előbb egyenlített, majd előnybe került, de több bosszantó egyéni hiba miatt nem sikerült két gólnál nagyobb különbséget elérni a szünetre.

A lehetőségeket a második félidő elején is kihagyta a Batta, a hazaiak a 40. percben egyenlítettek (14-14). Ez után fej-fej mellett haladtak a csapatok, de 47. percben elkezdődött a sajnos már szokásosnak mondható második félidei rövidzárlat. Az SZKE több mint 10 percen át nem dobott gólt, így a Veszprém ellépett néggyel. A mérkőzés hajrájában még egyszer megcsillant a remény a felzárkózásra, ami végül mégsem sikerült.

A következő hazai mérkőzését a Pénzügyőr ellen játssza az SZKE március 24-én, pénteken 19 órától a VSZK-ban. Hajrá, Batta!