Marosi aratott Hódmezővásárhelyen
2017-03-20 - Kiemelkedően szerepelt Marosi Bálint, a Százhalombattai VUK SE úszója a hódmezővásárhelyi TYR-kupán március 18-19-én.
Valamennyi - 50, 100, 200 - hátszámot megnyerte, 200 vegyesen szintén győzedelmeskedett, míg 100 méter gyorsúszásban bronzérmet szerzett.

A számos rangos nemzetközi versenynek otthont adó hódmezővásárhelyi uszoda egyik kiemelkedő sporteseménye a TYR-kupa, amelyet az idén kilencedik alkalommal rendeztek meg. A versenyen 37 egyesület 434 versenyzője összesen 2015-ször állt rajtkőre.

A VUK SE-ből Imre Milán 200 pillangón aranyat, míg 100 pillangón ezüstöt nyert. Rupics Bendegúz 400 gyorson és 200 háton ezüstérmes, míg 50 háton bronzérmes lett. Kis Laura 50 háton és 800 gyorson, míg Rupics Bernadett 200 pillangón szerzett bronzérmet. Szatmári Klára a Jövő Bajnokai program keretében – egyetlen Pest megyei résztvevőként – Szentesen edzőtáborozik, ezért nem tudott részt venni a viadalon.