Sárkányok a medencében - Battai ezüst
2017-01-30 - Ötvenhat - köztük kettő helyi – egység indult a negyedik alkalommal megrendezett medencés sárkányhajó magyar bajnokságon a százhalombattai Sportuszodában január 28-án.
A közel négyszáz versenyző az ország tizenhét településéről érkezett. A versenyt 6-6 fős hajókban, öt kategóriában rendezték meg. A százhalombattai önkormányzat csapata hat mérkőzésből öt győzelemmel a második helyen végzett a Szabadidő open kategóriában. Tagjai: Fekete László, ifjabb Szél Pál, Kovács Attila, Macsali Róbert, Mátyás Alajos, Szalai Attila és Szél Pál. A másik battai alakulat, az Óvárosi Papírkutyák negyedik helyen végzett a Szabadidő vegyes kategóriában.

A díjakat Járosi Péter, a Magyar Sárkányhajó Szövetség általános elnök-helyettese, Sziklenka László szakmai igazgató, Szél Pál és Szalai Attila képviselők, Fekete László, a VSZK intézményvezetője, valamint Valkusz Pál, a Dunafüredi Vízisport Klub elnöke adták át. A rendezvény sikeres és zökkenőmentes lebonyolításában jelentős szerepet vállaltak a Dunafüredi Vízisport Klub tagjai, az uszoda munkatársai és a SZISZKI diákjai.

A százhalombattai sárkányhajó csapatok következő megmérettetésére a Tavi Sárkányhajó Versenyen, május végén kerül sor. A sportág Klub Európa-bajnokságát az idén Franciaországban rendezik meg, amelyen várhatóan százhalombattai sportolók is rajthoz állnak július végén.