Újabb drámai végjátékkal döntetlen a listavezető ellen
2016-11-28 - A bajnokság első két helyezettje találkozott az NB I/B. Nyugati csoportjának tizedik fordulójában november 26-án a VSZK-ban. Nagyszerű hangulatú, színvonalas összecsapást láthattak a lelkes százhalombattai és hangos dabasi szurkolók. Mindkét csapat több alapemberét kényszerült nélkülözni sérülés miatt, az utolsó tíz percben már úgy tűnt, hogy a vendégek kerekednek felül, de a Battának háromgólos hátrányból is sikerült visszakapaszkodnia, így pontosztozkodás lett a vége. Százhalombattai KE – Dabas KC VSE 23:23 (11:11)
SZKE: Szép Richárd, Keresztes Levente, Félegyházi Zsolt, Gálli Krisztián, Kővári Balázs, Soproni István, Rivnyák Viktor. Cserék: Tarjányi Dávid, Gyurcsovics Árpád, Kónya Balázs, Minárovits Gábor, Oláh Márk, Rádler Csaba, Kovács Gergely, Fekete Gábor. Edző: Molnár József, segédedző: Kovács Gergely, gyúró: Nagy János.

A százhalombattai közönség mérkőzésről mérkőzésre egyre nagyobb támogatást nyújt a csapatnak, igazi kézilabdaünnepet varázsolva a sportcsarnokba. Az SZKE kimondottan jól kezdte mérkőzést, a dabasi támadósor nem igazán találta a védekezés ellenszerét, távoli próbálkozásaik pedig rendre elkerülték a kaput, vagy Szép Richárd hatástalanította azokat. Ennek köszönhetően 4:1-re, majd 8:4-re is állt a hazai csapat. Sajnos nem tudták tovább növelni a különbséget, és a támadójáték is akadozott, a Dabas pedig képes volt megfordítani az eredményt, így 10:9-re már ők vezettek. A szünetre sikerült egyenlíteni, a 11:11 jelezte, hogy igencsak izgalmas második félidő következik.

Ez teljes mértékben beigazolódott, a játékrészben 1-2 gólos különbséggel, fej-fej mellett haladtak a csapatok. A hajrában főként támadásban érződött néhány kulcsember hiánya, a kelleténél több pontatlanság csúszott a játékba, a Dabas néhány gyors lerohanás- és indításgóllal elhúzott hárommal. Molnár József utolsó lehetőségét kihasználva időt kért, és sikerült felráznia a csapatot. A már annyiszor látott battai véghajrá ezúttal is kisegítette a fiúkat a gödörből. Hihetetlen tartásról tanúbizonyságot téve, ezúttal is kiegyenlítették az eredményt.

Három fontos mérkőzés következik még az őszi szezon végén, amelyek során be lehet biztosítani a szezonra a dobogót: december 3. szombat, 18 óra: Vecsés SE - Százhalombattai KE, december 11. vasárnap, 18 óra: Csurgói KK U23 - Százhalombattai KE, december 17. szombat, 18 óra: Százhalombattai KE - Alba-MÁV-Előre. Hajrá, Batta! (Fotó: Medgyesi Milán)