Fölszállott a páva - matiné a MÜPÁban
2016-11-15 -
"Fölszállott a páva..." címmel immár negyedik alkalommal rendezik meg Magyarország kedvelt televíziós népművészeti tehetségkutatóját.

A nagysikerű műsorhoz idén is kapcsolódik egy úgynevezett "Páva Matiné" című előadássorozat, amelynek keretében a gyerekek szórakoztató, látványos elemekkel átszőtt interaktív foglalkozásokon ismerkedhetnek meg a válogató legtehetségesebb versenyzőivel Budapesten, a Művészetek Palotájában.

A Százhalombattai Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola tanulói is azon szerencsések közé tartoznak, akik részt vehetnek a fenti előadásokon. Ráadásul egy pályázatnak,NásztornéRéczey Éva lelkes utánajárásának és a Bodzabogyók Énekegyüttesnek köszönhetően (akik kiválóan szerepeltek a PÁVA területiversenyeken) mindezt térítésmentesen élvezhetik.  A tavalyi évben háromszor, az idén már kétszer látogattak el a MÜPÁBA. Decemberben lesz az utolsó előadás.
            
Színvonalas néptáncbemutatókat láthatnak az ország különböző területeiről, melyhez kapcsolódóan érdekes információkat tudhatnak meg a tájról és az ott élő emberek szokásairól.

Az első matinéban a kör- és lánctáncok, a fegyvertáncok maradványai, ugrós és legényes, forgós és forgatós táncaink, a második alkalommal pedig a verbunk és a csárdás, a Duna- és a Tisza-vidék táncai kerültek terítékre.

A gyerekek a különleges hangszerek(duda, tekerőlant) hangzását külön megismerhetik, a színpadon a zenészek mesélnek a hangszerek működéséről, múltjáról, eredetéről.

Minden alkalommal sor kerül egy-egy szép népdal közös megtanulására is, melyben a gyönyörű hangú Tintér Gabriella népdalénekes segít a gyerekeknek. Az előadások végén pedig közös össztáncra várnak mindenkit a színpadra.

A rendezvényeken a műsorvezető bemutatja a határon túlról érkezett gyerekeket, akiket nagy tapssal fogadunk. Bár ők sokszor órákat, napokat utaznak, hogy eljöjjenek megtekinteni egy előadást, a mi tanítványaink pedig egy óra alatt a helyszínre tudnak érkezni, mégsem illeti őket kisebb elismerés.

Sokkal nagyobb teljesítmény a mai kor városi gyermekeit arra nevelni, hogy életük részének tekintsék a magyar népművészetet, a régi táncokat, dalokat, mint azokat a gyermekeket, akik ebben mind a mai napig benne élnek.

Külön elismerés illet ezért mindenkit, aki a néphagyomány ápolásában, megőrzésében ily módon is részt vesz.