Kupamérkőzés a VSZK-ban
2016-10-27 - Helyenként pazar, fineszes megoldásokkal, rendkívüli irammal és izgalmas pillanatokkal tért vissza az NB I-es kézilabda a VSZK-ba a Magyar Kupa harmadik fordulójában október 25-én. Százhalombattai KE – Csurgói KK 28-37 (13-20)
SZKE: Pásztor, Kurán 1 (kapusok), Félegyházi 4, Kovács, dr. Soproni 7, Fekete, Gálli 3 (2), Kohut, Soproni 3 (3), Kővári 2, Rivnyák 3, Keresztes, Oláh 2, Kónya 1, Tarjányi 1, Balázs 1. Vezetőedző: Molnár József

Az idegenlégiósokkal teletűzdelt Csurgó jelenleg az NB I-es tabella 4. helyén áll és az egyik legkomolyabb játékerőt képviseli a hazai kézilabdamezőnyben. A mérkőzés elején a vendégek korán tudatták a hazai csapattal, hogy ez most a megszokottól eltérő iram és keménység lesz. Szigorú védekezések után gyors indításgólokkal és főként szélről befejezett támadásokkal húztak el. Már hétre nőtt a gólkülönbség, (7:14), amikor Pásztor István ismét fantasztikusan szállt be, és védéseinek, illetve Kónya, Soproni és Kővári góljainak köszönhetően négy gólra felzárkózott a Batta (12:16). Sajnos, az időnként túl lelkes és gyors támadójátékba elég sok hiba csúszott, és a félidő végére visszaállt a hétgólos differencia (13:20).

A második játékrész elején még maradt a különbség, azonban a 40. perctől ihletett megoldásokkal  új erőre kaptak a hazaiak. Gálli Krisztián, Rivnyák Viktor és Tarjányi Dávid húzta a csapatot, de Oláh Márk is bátran és eredményesen játszott. Sikerült három gólra felzárkózni (26:29), sőt Tarjányi ziccere után akár kettőre is faraghatták volna a hátrányt. Ezután azonban néhány kedvezőtlen játékvezetői ítélet és a fáradtság már túl nagy akadálynak bizonyult, a meccs végére kialakult a jelentősebb különbség (28:37).
Összességében kimondottan jó derbi volt, amelyen mindenki játéklehetőséget kapott, és helyenként igazán szerethető, közönségszórakoztató játékot produkált az SZKE. Innentől koncentrálhat a magyar bajnokságra, ahol reális az esélye az őszi dobogós helyezésre.

Következő mérkőzések:
Október 29. (szombat) 18 óra: Pénzügyőr SE – SZKE, november 13. (vasárnap) 19 óra SZKE - PLER-Budapest.

Hajrá, Batta! (Fotó: Medgyesi Milán)