Elkezdődött a vízilabdaszezon
2016-10-12 - Elkezdődött a 2016-17-es vízilabdaszezon. A százhalombattai egyesület öt bajnokságban szerepelteti játékosait, akik remekül vették az első akadályokat. Az eredményekről Kopányi László edző számolt be.
Budapest Bajnokság, 2005-2006-os csapat
A legkisebbek kezdtek Magyarország legerősebb bajnokságában, ott is a legerősebb csapat, az összeszokott UVSE ellen. Nem volt könnyű dolga Kardos István edzőnek, hiszen az ellenfélnek a sokadik, a százhalombattai játékosoknak életük első mérkőzése volt az összecsapás. Ennek ellenére szépen tartották magukat, de a papírforma megvalósult: UVSE - Százhalombattai VSE 17-2

A Budapesti Honvéd érdi csapata elleni második mérkőzésre már egy sokkal összeszedettebb, az első mérkőzés tapasztalatait jól hasznosító összeállítás szállt vízbe. Nem is volt kétséges az eredmény: Százhalombattai VSE – Honvéd-Érd 16-3
Kapus: Sudár Levente, Ágner Emma, mezőnyjátékosok: Somogyi Dóri, Nogula Tamás, Hegyi Tamás, Ágner Janka, Berzy Zsomor, Goldinger Kinga, Auer Szemere, Finta Kamilla, Apró Márkó, Lehmayer Zsombor, Magosi Botond, Mászáros Balázs, Hegedűs Benedek, Lovász Zsófia, edző: Kardos István

Budapest Bajnokság, 2004-2005-ös csapat
Annak ellenére, hogy ez a korosztály igencsak foghíjas, nagyon jól kezdett a csapat. Nem is tudott mit kezdeni vele a tavaly még fölébük kerekedő Fehérvár. Három negyed alatt mindössze két gólt tudott lőni, miközben hatot kapott. A negyedik negyedben bevágott további öt találatra már alig-alig érkezett válasz: Fehérvár – Százhalombattai VSE 4-11

A második mérkőzés már nem a battaiaké volt. A számtalan korosztályos játékossal kiálló Honvéd nagyon erős ellenfélnek bizonyult. A vendégnek a becsületes küzdelem maradt: Honvéd – Százhalombattai VSE 15-4
Kapusok: Sudár Levente, Hegedüs Dániel, mezőnyjátékosok: Auer Szemere, Sajben Tamás, Hegyi Tamás, Ágner Janka, Berzy Zsombor, Goldinger Dávid, Szabó Patrik, Tolnai Milán, Magosi Botond, Brauswetter Lívia, Rugg Dávid, Bihácsi Balázs, Mészáros Balázs, edző: Kopányi László.

Országos Bajnokság, gyermek korosztály
A korosztályos OB nyugati csoportjában rögtön az egyik legerősebb csapat, a Fehérvár látogatott Százhalombattára. A vendéglátók 14 éves, gyermek korosztályú csapata címvédőként ugrott a medencébe. A tavaly a legnehezebb ellenfélnek számító Fehérvár nem tudott ellenállni, már az első negyed után 8-2-es battai vezetést mutatott a tábla a vendégek nem kis döbbenetére. A házigazda erős, jól képzett játékosai gőzhengerként hatoltak ellenfelük védelmébe. A labdák 90 százalékát már a félpályánál elrabolták, a megúszó játékosok pedig könyörtelenül értékesítették a helyzeteket: Százhalombattai VSE – Fehérvár 19-7

Kapus: Gercsó Zsombor, mezőnyjátékosok: Magyar Bence, Czeilinger Táltos, Szűcs Milán, Gábor Lőrinc, Goldinger Dávid, Bednárik Barnabás, Tolnai Milán, Apró Milán, Szalai Bálint, Szigetvári Dániel, Bihácsi Balázs, edző: Kopányi László.

Országos Bajnokság, serdülő korosztály
A mérkőzést végigjátszó gyermek csapat tagjai, immár a serdülő csapattal negyed óra pihenés után kerültek ismét játékba, de ebben az összeállításban is megjelent a rengeteg munka, amit nyáron végeztek el a gyerekek. A félidőben már 9-3-ra vezettek, és nem is volt megállás. Támadás, támadás hátán, kiváló védekezés, szép labdaszerzések jellemezték a hazai játékot: Százhalombattai VSE – Fehérvár 13-6

Kapusok: Gercsó Zsombor, Burlovics Kornél, mezőnyjátékosok: Magyar Bence, Apró Milán, Czeilinger Táltos, Gábor Lőrinc, Szili Csenge, Georgiades Attila, Sipos Csongor, Zalányi Bencde, Keresztényi Kristóf, Szalai Bálint, Szigetvári Dániel, Bednárik Barnabás, Burlovics Kornél, edző: Kopányi László.

Országos Bajnokság, ifi korosztály
Az SZVSE felnőtt játékosai is vízre szálltak és megszerezték első győzelmüket az erős fehérvári összeállítás ellen. A meccsen fordítva ismétlődtek az előző szezonban történtek. Akkor öt góllal vezetett a Batta, de feljött és a végén ötméteresekkel győzött a Fehérvár. Most viszont a házigazda került hátrányba öttel, amit felhozott döntetlenre, hogy végül ötméteresekkel nyerjen. A szülők hatalmas ovációval ünnepeltek: Százhalombattai VSE – Fehérvár (10-10) 14-12

Kapus: Bánkuti András, Burlovics Kornél, mezőnyjátékosok: Hínár Bence, Zalányi Bence, Berzy Tamás, Árpás Alex, Laknerfy Péter, Georgiades Attila, Bukits Tamás, Nagy Armand, Sipos Csongor, Keresztényi Kristóf, László Péter, edző: Kardos István.