Kézilabda NB I/B Győzelem Veszprémben - Hatodik helyen az SZKE
2016-09-26 - A vártnál nehezebb, szoros csatában, de egy góllal sikerült győzni a százhalombattai kézilabdacsapatnak a veszprémi fiatalok ellen szeptember 24-én. Telekom Veszprém U23 - Százhalombattai KE 28:29 (13:14)
A mérkőzés első félidejében gyakorlatilag végig fej-fej mellett haladtak a csapatok, ami elsősorban annak volt köszönhető, hogy a battaiak támadójátéka nem volt mindig eredményes: számos szép gyors befejezés után, rendre sikertelen kísérletek következtek. A bakonyi játékosok ugyanakkor fiatal koruk ellenére tudatos, türelmes kézilabdát játszottak, így amikor a vendég védelem nem koncentrált eléggé, rendre gólokat értek el.

Az SZKE-nek a második félidő elején háromgólos hátrányból kellett fordítania. Molnár József időkérése után ez viszonylag hamar sikerült is, sőt a játékrész derekától már 2-3 gólos előnyben voltak. A büntetőket hibátlanul értékesítő Soproni István mellett, Tarjányi Dávid és Gálli Krisztián is jól szállt be a mérkőzésbe, sokat lendítettek a támadójátékon. A mérkőzés vége nagyon izgalmasra sikerült, hiszen a Veszprém még támadhatott az egyenlítésért, de Pásztor István megfelelően koncentrált és hárítani tudta a kapura lövést. A lényeg a nagyon fontos 2 pont, ezzel az SZKE három forduló után 4 ponttal a hatodik helyen áll a bajnokságban. Folytatás hazai pályán a Balatonfüred ellen október 1-jén, 18 órától. Hajrá, Batta!