Döntőzik a VSZK sárkányhajócsapata
2016-08-18 - Bejutott az országos Sárkányhajó Roadshow döntőjébe a százhalombattai Városi Szabadidő Központ csapata. A megméretésre szeptember 17-én Sukorón kerül sor.
A csapat a nyolc fordulós Sárkányhajó Roadshow balatonfüredi állomásán harmadik helyezést ért el 200 méter mix kategóriában júliusban. Ezzel szereztek jogosultságot az országos döntőn való részvételre. Bár ezek után a roadshow többi állomásán már nem kellett volna elindulniuk, de a sikeren felbuzdulva újból összeálltak és beneveztek az augusztus 6-i tiszafüredi Tavi Napok keretében megrendezett versenyre is. Nagyon jól tették, mert mind a nagyhajós – húszfős –, mind a kishajós – tízfős - kategóriában első helyezést szereztek.

A VSZK sárkányhajócsapata munkatársakból, hozzátartozókból és barátokból áll. A húszfős legénység kapitánya Cseh Péter, aki a magyar válogatott tagjaként Eb-aranyat szerzett Rómában július végén.

A Magyar Kajak-Kenu Szövetség szervezésében zajló Sárkányhajó Roadshow 2009-ben kezdődött versenysorozat, amelynek az a célja, hogy a sportolók mellett települések, cégek, vállalatok csapatai is megmérethessék magukat a sportágban.  Az eseménysorozat nyolc állomáson kerül megrendezésre. A helyi selejtezők első három helyezettje kvalifikálja magát az országos döntőbe. A bajnoki cím elnyerése részvételt jelent a jövő évi szegedi Európa-bajnokságon.