Tökéletesség helyett
2016-06-13 - Ami igazán számít egy pedagógus munkájában, az a személyes jelenlét, figyelem és hitelesség. Mindez fontosabb a szakmai és egyéb elvárásoknál, a statisztikáknál és a tökéletességre való folytonos törekvésnél – mondta köszöntőjében Sárközi Márta, az érdi tankerület vezetője a városi pedagógusnapon, Százhalombattán, június 10-én. A BKK Színházteremben rendezett ünnepségen a legtehetségesebb diákok adtak műsort, és számos elismerésre is sor került.
A művészeti iskola tanárokból és növendékekből álló vonós kamarazenekarának előadása után Vezér Mihály polgármester köszöntötte az ünnepelteket. Utalt a közoktatást érintő újabb átalakításra, amely során várhatóan minden intézmény fenntartása állami kézbe kerül, és kiemelte, bízik abban, hogy a KLIK Érdi Tankerületével a jövőben is olyan szoros lesz az együttműködés, mint eddig. A városban hagyományosan nagyon jók a továbbtanulási, tanulmányi és versenyeredmények, amelyért köszönetet mondott a pedagógusoknak és az oktatást-nevelést segítő munkatársaknak is.

Negyedik alkalommal újította meg minőségi védjegyét a Pitypangos és a Napsugár Óvoda. Az erről szóló dokumentumot az ünnepség keretében adta át az intézményvezetőknek Polyhosné Babácsek Erzsébet közoktatási szakértő. Hangsúlyozta: a kollektívák olyan minta értékű munkát és fejlesztési terveket mutattak be, amelyek bárhol az országban megállnák a helyüket.

A képviselő-testület Pedagógiai Díját Rigó Katalin, az Eötvös Loránd Általános Iskola igazgatója vette át. A kitüntetettről elhangzott, hogy 32 éve az intézmény dolgozója, ahová egykor diákként és gyakorló tanítóként is járt. Korábban alsó tagozatos igazgató volt, 2011-ben bízták meg az iskola irányításával. Nevéhez fűződik a két tannyelvű oktatás bevezetése. Folyamatosan fejlődik, tovább képezi magát, mind a szülőkkel, mind a diákokkal empatikus, tiszteletteljes a kapcsolata.

Sziporkázó, tüneményes gálaműsort adtak az ünnepeltek tiszteletére a BKK ’Ki mit tud?’-okon és városi szavaló, valamint néptáncos és iskolai tehetségkutató versenyeken kitűnt diákok, akik tánccal, zenével, énekkel, verssel és prózával bűvölték el a Színházterem közönségét.

Sárközi Márta köszöntője után újabb elismerések átadására került sor. Pedagógiai Elismerő Oklevelet vett át Joó Lajosné, a Pitypangos Óvoda vezető helyettese és Balázs Ilona, a Százszorszép Óvoda óvónője.

Aranydiplomát kapott a kémia-fizika szakos Juhászné Hegedűs Marianna, aki 44 évet töltött a tanári pályán, valamint Hegedűs Imre, a Budapesti Külkereskedelmi Főiskola nyugalmazott oktatója. Gyémántdiplomát vett át Dobák Józsefné Babarczi Anikó, aki ’74 óta él és dolgozik Százhalombattán. Tanári munkássága mellett 31 évig irányította a BKK Paletta Szakkörét, és húsz éve vezeti a Városi Népdalkört. Ugyancsak gyémántdiplomát vett át Tóth Istvánné, az Arany János Általános Iskola és Gimnázium korábbi igazgatóhelyettese majd igazgatója.

Az Emberi Erőforrások Minisztérium Pedagógiai Szolgálati Emlékérmében részesült Szűcsné Buzás Ibolya, a Napsugár Óvoda nyugalmazott intézményvezetője, Lakatos Gézáné, a Pitypangos Óvoda óvónője, Dévainé Simay Katalin, a Kőrösi iskola magyar- és erkölcstantanára, Fehér Jánosné, az Arany gyógypedagógusa, valamint Holobrádi Endréné, az Arany nyugalmazott magyar-történelem szakos tanára. Az EMMI Miniszteri Elismerő Oklevelét vette át Násztorné Réczey Éva, a Kőrösi ének-zenetanára és karvezetője, Versits Lászlóné tanító és Tornainé Szegedi Erika intézményvezető-helyettes ugyancsak a Kőrösi iskolából, valamint Mester Emilné, az Arany korábbi igazgatóhelyettese és Majer Istvánné, az Eötvös tanítója.

Az ünnepiség Siménfalvy Ágota és Farkas Gábor Gábriel "Edith és Frank" című, Edith Piaf és Frank Sinatra születésének 100. évfordulója alkalmából született műsorával folytatódott, végül pedig az ünnepeltek tiszteletére rendezett állófogadással zárult. (Fotó: Szabó Tímea)