Lemaradt a döntőkről Benji
2016-05-23 - Tíz arannyal az első helyen végzett a magyar válogatott a londoni vizes Európa-bajnokság úszóversenyeinek éremtábláján. Az ezüstérmek száma négy, a bronzoké öt. A százhalombattai Grátz Benjamin ezúttal lemaradt a döntőkről.
Egyéni csúccsal összesítettben 9. lett a 200 vegyes középdöntőjében, a döntőhöz 5 század másodpercre lett volna még szükség, a 400 méter vegyes számban pedig 73 század hiányzott a döntőbe jutáshoz.

Benji leginkább a 400 méter vegyesben reménykedett. Nem ok nélkül, mert bár ebben a számban is rengeteg jó úszónk van, Cseh Laci kihagyta ezt a számot. Benjinek Gyurta Gergelyt kellett volna megelőznie, aki a 4. előfutamban volt érdekelt és 4:17.76-os idővel végzett. Az 5. utolsó futamban két magyar vett részt. Verrasztó és Grátz. A győztes kiléte nem volt kérdéses, de Benji a mellúszásig nagyon jól tartotta magát. Sajnos, itt nem sikerült az élmezőnyben maradnia, míg végül a gyorsúszásban 4:18.49-es idővel a 4. helyet szerezte meg futamában, amely összesítésben a 7. legjobb idő volt.  Mivel azonban a szabály úgy szól, hogy egy döntőben maximum két azonos nemzetiségű sportoló vehet részt, Benji harmadik magyar úszóként nem jutott a fináléba.