A szezon bravúrja Csurgón
2016-05-03 - Csurgói KK U 23-Százhalombattai KE 17-28 (7-14)
Az előző heti létfontosságú Vecsés elleni hazai győzelem után Csurgóra látogatott az SZKE. A csurgói fiatalok ősszel Százhalombattán is győzni tudtak, valamint végig a dobogón tanyáztak, tehát kifejezetten nehéznek ígérkezett az idegenbeli mérkőzés. Emellett az SZKE-nek mindenképpen szüksége volt még pontokra, hogy maga mögött tartsa a kiesés ellen küzdő üldözőit. Az első félidő elején kiegyenlített erők küzdelme folyt a pályán (5-6). Ebben az időszakban a battaiaknál elsősorban Soproni Balázs tartotta a frontot a házigazdákkal. A 12. perctől azonban összeállt az SZKE zárt hatosfalas védekezése. A félidő végéig összesen két gólt engedélyeztek a battai fiúk az ellenfélnek, miközben maguk nyolc találatig jutottak (7-14). A második félidő elején egy kicsit közelebb zárkózott a Csurgó (9-14), de dacára annak, hogy a házigazdák 18 percet töltöttek emberelőnyben a mérkőzés folyamán, az SZKE nem engedte, hogy veszélyesen közel kerüljenek. Lakatos Tamás továbbra is remekelt a kapuban és a különbség újra elkezdett nőni a Batta javára. A mérkőzés utolsó 10 percében már örömjáték folyt a pályán és az SZKE Keresztes Levente jóvoltából még kínai figurából is gólt szerzett. Végül a záró dudaszó vetett véget a hazaiak szenvedésének, amikor az SZKE már 11 góllal vezetett (17-28). "Ennek a mérkőzésnek nem mi voltunk az esélyesei, de érik időnként az edzőt is kellemes meglepetések... A mai napra kidolgoztam egy védekezés taktikát, amit a héten gyakoroltunk és a mérkőzésen a csapat 100 százalékban megvalósított. Ezzel demoralizáltuk az ellenfelet és támadásban - a sok jó védekezésből indulva –számos könnyű, ötletes lerohanás gólt szereztünk. A játékosaim mindannyian nagyon motiváltak és fegyelmezettek voltak. Hálás vagyok nekik ezért a délutánért. A kiesés réme nem fenyeget többé, sőt előreléptünk a 8. helyre. Május 7-én, szombaton 18:00-kor a bajnok aspiráns Szentendrét fogadjuk az utolsó hazai mérkőzésünkön. Mi mást kívánhatnék, mint egy újabb meglepetés győzelmet? –nyilatkozta Keresztes József vezetőedző.