Kézilabda - Létfontosságú győzelem
2016-04-26 - Százhalombatta KE- Vecsés SE ÉL-Team 27-23 (14-14)
Négy fordulóval a bajnokság vége előtt a Vecsés gárdáját fogadta az SZKE a Városi Szabadidő Központban az NBI/B nyugati csoportjában április 23-án.

A vendégek a Battaiak előtt foglaltak helyet a tabellán, ősszel egy góllal bizonyultak jobbnak az SZKE-nél hazai pályán, tehát mindenképpen izgalmas mérkőzésre volt kilátás. Az SZKE számára kiemelt fontosságú volt a két pont megszerzése, hogy megtartsa előnyét a kiesés elől menekülő üldöző boly előtt.

A mérkőzés battai gólokkal kezdődött, és a félidő közepére úgy tűnt, hogy a hazaiaknak sikerül összekovácsolni néhány gólos megnyugtató előnyt. A vecsésiek azonban emberhátrányos szituációkban is rendre eredményesek tudtak lenni, így a házigazdáknak nem sikerült állandósítani a nehezen megszerzett előnyt. Az SZKE játékosai ettől idegesek is lettek a félidő végére, és néhány nem várt taktikai hiba eredményképp a Vecsés kiegyenlített (14-14).

A második félidő ötvenedik percéig megint a hazaiaknál volt az előny, de a Vecsés 20-18-ról, zsinórban négy góllal 20-22-re fordított. Ekkor azonban - az előző hazai, Pécs elleni meccset kísértetiesen lemásolva - megtáltosodott az SZKE. A hazai kapuba hosszú kényszerpihenője után beálló Pásztor István vezetésével állva hagyta az ellenfelét és kapott gól nélkül, öt találatot szerzett (25-22). A végén még hétméterest hárított a battai kapus, és a régi önmagát idéző – rendkívül nagy kedvvel játszó – Balázs Tibor beállította a végeredményt (27-23).

"Az utolsó két hazai bajnoki mérkőzésen az idegeimet tornáztatták fiúk, amikor az utolsó percekben fordították vesztes állásról a javunkra az eredményt. Mindemellett nagyon örülök a mai győzelemnek. Létfontosságú volt a bennmaradásért folytatott küzdelemben a most megszerzett két pont, mivel az utolsó három fordulóban nagyon nehéz mérkőzéseink következnek"- nyilatkozta Keresztes József vezetőedző.