Futamról futamra
2016-04-20 - Ötvennégy fős mezőnyben a negyedik helyen végzett Kovács Zsombor százhalombattai gokart versenyző az európai szezonnyitó versenyen, az Adria Raceway-en március 25-27. között Olaszországban.
Nagyon gyorsnak bizonyult a szabadedzéseken, az időmérőn pedig – mindössze két századmásodperccel lemaradva – a második helyen végzett. A selejtezők eredményeit összesítve a döntőben az ötödik helyről rajtolt, szoros csatában végül negyedikként ért célba. Ez után az EuroChallenge gokart Európa-bajnokság első fordulójára, a belgiumi Genkbe utazott március 28-án. A verseny elődöntőjében Zsombor egy nagy baleset részese volt és ez közrejátszott abban, hogy ezúttal nem sikerült bejutnia a döntőbe. "Közel egy hónapig folyamatosan versenyben és az otthonától távol volt. Az amerikai futam után azonnal Olaszországba, majd Belgiumba utazott. Ez fizikailag és pszichésen is megviselte, ami szerepet játszhatott az utolsó eredményében" – nyilatkozta Kovács Tibor, a sportoló menedzsere és édesapja.

A turné tovább folytatódik: Zsombor a magyar bajnokság aktuális fordulójára készül, amit hétvégén Dunaszerdahelyen rendeznek. A követő hétvégén ismét Belgiumba utazik, a BNL-bajnokság futamára. (Fotó: KartPhoto.com)