Magabiztos szezonnyitány
2016-02-08 - A tavaszi szezon rögtön egy rangadóval indult az SZKE számára. A battai kézilabdások ahhoz a Szigetszentmiklóshoz látogattak, amely az ősszel 1 ponttal távozott a százhalombattai csarnokból és a mostani forduló előtt közvetlenül az SZKE mögött állt a tabellán. A bennmaradásért folytatott küzdelemben létkérdés volt mindkét csapat számára a győzelem megszerzése. Szigetszentmiklósi KSK – Százhalombattai KE 16-26 (8-14)
Már a mérkőzés elején látszott, hogy a battaiak fokozott figyelmet fordítanak a védekezésükre. A hazaiak képtelenek voltak feltörni hatos falas védelmüket és csak elvétve jutattok gólhelyzetig. Ha ez mégis megtörtént, akkor az SZKE kapusa, Szép Richárd bravúros védésekkel demoralizálta őket. Az első félidőben a miklósiak összesen 8 gólig jutottak, ezzel szemben az SZKE kiváló védekezésére támaszkodva, gyors lerohanásokból és kreatív, felállt fal elleni támadásokból 14 találatot szerzett. A második félidő elején a Szigetszentmiklós védekezést váltott, és az SZKE ennek egy ideig nem találta az ellenszerét. Mivel azonban az első félidei védekezésük színvonalából nem engedtek, a házigazdák nem tudtak közelebb zárkózni. Amikor pedig a támadó taktika módosításával az SZKE-nek sikerült újra sorozatban gólokat szerezni, végleg eldőlt a mérkőzés sorsa. A második félidő végére már több mint 10 találattal vezetett a Százhalombatta, a végeredmény pedig 16-26 lett.

"Nagyon precízen kidolgozott védekező taktikával készültünk a mérkőzésre. A fiúk szinte száz százalékban megvalósították, amit az edzéseken gyakoroltunk- nyilatkozta Keresztes József, az SZKE vezetőedzője. Öröm ilyenkor edzőnek lenni, köszönöm nekik ezt a mai élményt. Fontos rangadót nyertünk, de nem szabad elkényelmesednünk. A biztos bennmaradáshoz hasonló teljesítményekre lesz szükségünk." Következő mérkőzés: Százhalombattai KE –Várpalotai BSK, február 13., 18 óra. Hajrá, Batta! (Fotó: Birinyi)